III Tydzień Walki z Depresją
4 lutego 2022

W ciągu całego życia na depresję choruje 15-18% populacji ogólnej, W POLSCE MÓWIMY O 1 MLN OSÓB W WIEKU PRODUKCYJNYM Zaburzenia nastroju wśród zgłaszanych w 2020 r. dolegliwości stanowiły łącznie 3,5%, (w tym aż 3% stanowiła depresja), czyli mogą one dotyczyć blisko 1 miliona Polaków w wieku produkcyjnym. Dane te wzmaga dodatkowo pandemia, konieczność izolacji, trwające kwarantanny, wszystko to wpłynęło na zmniejszenie zasobów wsparcia społecznego, a poczucie pustki i osamotnienia przyczynia się do powstawania objawów depresji.


23 lutego przypada Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją. CENTRUM FORMACJI RODZINY IM. Jana Pawła II w Lubinie oraz GŁOGOWSKIE STOWARZYSZENIE OTWARTE DRZWI wraz z partnerem KGHM POLSKA MIEDŹ S.A zapraszają do obchodów tego dnia poprzez udział w III TYGODNIU WALKI Z DEPRESJĄ, w dniach 21- 27 lutego 2022


Na bieżąco śledzimy dane o skali zaburzeń depresyjnych, ostatnie doniesienia mediów społecznościowych mówią, że epizody depresyjne Polaków przyczyniły się do osiągnięcia 5 milionów dni absencji w pracy w 2021 r. Nadal zauważmy konieczność kontynuacji wspierania osób dotkniętych emocjonalnymi skutkami codziennego stresu, w tym także pandemii, ale także tych którzy stykają się z osobami zmagającymi się z tą chorobą. Podczas III Tygodnia Walki z Depresją zachęcamy do pogłębiania wiedzy o depresji przez menagerów, pracodawców, nauczycieli oraz pomagamy bezpłatnie wszystkim tym którzy potrzebują pierwszej pomocy terapeutycznej. – wyjaśnia Anna Migalska – Dyrektor Centrum Formacji Rodziny i psychoterapeuta


Od jesieni 2021 roku trwa Kompleksowy Program Przeciwdziałania Depresji, czyli pakiet działań edukacyjnych, profilaktycznych i pomocowych dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego, przygotowany przez KGHM we współpracy z lokalnymi samorządami. Program realizowany będzie do września 2022 r. Do jego powstania przyczyniło się ogromne zainteresowanie ubiegłoroczną edycją Tygodnia Walki z Depresją.


III edycja tego wydarzenia organizowana jest po raz drugi w partnerstwie z KGHM i została objęta patronatem honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego oraz patronatami samorządów Zagłębia Miedziowego. Tydzień Walki z depresją oferuje i promuje możliwe formy pomocy i wsparcia w sytuacjach pojawienia się niepokojących objawów także u pracowników Grupy kapitałowej KGHM i ich rodzin – dodaje Gabriela Jednorał z Departamentu Komunikacji KGHM


III Tydzień Walki z Depresją jest głownie dedykowany wpływowi środowiska pracy na wystąpienie depresji, zatem nie zabraknie rozmów o mobbingu czy wypaleniu zawodowym, ale i też o depresji poporodowej czy przezwyciężaniu trudności życiowych w sytuacji zmagania się ze śmiertelną chorobą dziecka. Dla wszystkich zainteresowanych dostępne będą bezpłatne wywiady oraz wykłady stacjonarne i online o różnorodnej tematyce:


W programie znajdziemy między innymi wykłady na temat mobbingu w miejscu pracy, zachowania równowagi cyfrowej, radzenia sobie z depresją ucznia w szkole, przeciwdziałania rozwodowi – dodaje Edyta Rząsa psychoterapeutka z CFR Lubin


Bezpłatne wykłady i konsultacje oraz dostęp do specjalistów stał się już tradycją wpisaną w to wydarzenie. W tym roku dostępnych jest 100 bezpłatnych konsultacji ze specjalistami i będą odbywać się stacjonarnie w Lubinie i w Głogowie, a także online. Obowiązują zapisy na zasadzie pierwszeństwa. Rejestracja trwa od początku lutego.


Po raz drugi mieszkańcy mogą wziąć udział w anonimowej ankiecie i wypowiedzieć się na temat wypalenia zawodowego i depresji poporodowej:
Chcemy przekazać mieszkańcom wiedzę o tym jak rozpoznać depresję poporodową i wypalenie zawodowe u siebie lub swoich bliskich i gdzie sięgnąć po pomoc, a także poznać ich opinię i poznać skalę występowania obu zjawisk w ich środowisku. – Dodaje Edyta Rząsa, psychoterapeuta z Centrum Formacji Rodziny


Organizatorzy zapraszają mieszkańców LGOM do skorzystania z bezpłatnych konsultacji, wykładów, wywiadów oraz wysłuchania rozmów ze specjalistami zdrowia psychicznego, z przedstawicielami samorządów i jednostek publicznych, z osobami dzielącymi się swoim własnym doświadczeniem w obszarze utraty zdrowia emocjonalnego.
Udział w konferencji jest bezpłatny. Konferencja odbywa się hybrydowo, jednakże organizatorzy zapewniają, że każdy zarejestrowany otrzyma dostęp do wszystkich nagrań online. Warto się więc zapisać się już dziś, aby być na bieżąco i otrzymać linki do transmisji.


Szczegóły wydarzenia:
www.kghm.com/depresja
www.cfrlubin.pl

logo

Gmina Głogów

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Głogów

Kontakt

Adres:ul. Piaskowa 1, 67-200 Głogów
Telefon:(76) 836-55-55
Telefon/Fax:(76) 836-55-67
E-mail:[email protected]
NIP:693-10-13-775
REGON:000536686
KONTO BANKOWE: 98 8646 0008 0000 0000 6161 0002

Godziny pracy

Poniedziałek : 7:30 - 15:30
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 17:00
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 14:00