Zespół Szkolno-Przedszkolny w Serbach przystąpił do projektu Niezapomniani
projekt
23 listopada 2023

Miło nam poinformować, że Zespół Szkolno-przedszkolny w Serbach we wrześniu br. przystąpił do projektu Niezapomniani. Na realizację projektu placówka otrzymała dofinansowanie w wysokości 20 tysięcy z Fundacji BGK.

Celem projektu jest:

  • upowszechnienie wśród młodzieży w wieku 10-18 lat wiedzy o Polakach, którzy zasłynęli w świecie swoimi wynalazkami i odkryciami;
  • wzmocnienie poczucia polskości wśród młodych obywateli przez ukazanie Polaków, jako jednostek wybitnych, którzy swoim życiem i osiągnięciami przyczynili się do pozytywnych zmian w świecie;
  • wzmocnienie poczucia dumy narodowej z bycia Polakami;
  • rozpowszechnienie wśród odbiorców projektu wiedzy o osiągnięciach: Jana Czochralskiego, Witolda Zglenickiego, Stefana Drzewieckiego i Jana Szczepaniaka.

Uczestnicy projektu zdobędą wiedzę na temat osiągnięć:

  • Jana Czochralskiego w dziedzinie chemii i metalurgii oraz znajdą zależność między jego osiągnięciami a rozwojem światowej elektroniki,
  • Witolda Zglenickiego w dziedzinie geologii i zauważą zależności między osiągnięciami Witolda Zglenickiego, a Nagrodą Nobla dla Marii Curie-Skłodowskiej;

Ponadto uczestnicy projektu dowiedzą się w jaki sposób Stefan Drzewiecki wpłynął na rozwój łodzi podwodnych i dlaczego Jana Szczepaniaka nazywa się polskim Edisonem.

Ideą projektu jest także, aby uczniowie potrafili umieścić osiągnięcia Polaków w czasie i przestrzeni historycznej oraz uzasadnić ich wpływ na rozwój światowej techniki.

Od początku roku szkolnego na terenie placówki bardzo dużo się dzieje. Organizowane są różnego rodzaju działania projektowe, takie jak wystawa na temat Niezapomnianych – tj. polskich naukowców, których wynalazki wykorzystujemy do dnia dzisiejszego. Nauczyciele zapoznali uczniów z sylwetkami Jana Czochralskiego, Stefana Drzewieckiego, Jana Szczepanika oraz Witolda Zglenickiego. W ramach projektu w szkole odbyły się także zajęcia z programowania, podczas których uczniowie nabyli umiejętności posługiwania się programem Scratch 3.0 i samodzielnie stworzyli swoje projekty.

Odbyły się również warsztaty rysowania pisakami 3D, podczas których uczniowie szkoły świetnie się bawili. Zorganizowano także konkurs na grę planszową o sławnych naukowcach, a wyniki konkursu będą znane wkrótce.

Przed uczestnikami jeszcze gra terenowa, warsztaty VR, konkurs wiedzy i bardzo duże wydarzenie jakim jest Escape Room. Już niebawem w szkole zostanie otwarty Escape Room, w którym uczniowie zmierzą się z zagadkami z różnych dziedzin nauki, a także rozwikłają wielką zagadkę Niezapomnianych. Uczniowie bardzo chętnie biorą udział we wszystkich przedsięwzięciach realizowanych w ramach projektu i sporo wiadomości zapadło im w pamięć.

logo

Gmina Głogów

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Głogów

Kontakt

Adres:ul. Piaskowa 1, 67-200 Głogów
Telefon:(76) 836-55-55
Telefon/Fax:(76) 836-55-67
E-mail:[email protected]
NIP:693-10-13-775
REGON:000536686
KONTO BANKOWE: 98 8646 0008 0000 0000 6161 0002

Godziny pracy

Poniedziałek : 7:30 - 15:30
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 17:00
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 14:00