Fotorelacja z Dożynek Gminnych w Wilkowie – część I
dożynki
27 sierpnia 2023

W sobotę 26 sierpnia w miejscowości Wilków odbyły się uroczystości dożynkowe Gminy Głogów.

Barwny korowód, prowadzony przez kapelę ludową i poczty sztandarowe OSP Wilków i Gminy Głogów, wkroczył o godzinie 14 na plac dożynkowy. Podczas polowej mszy świętej dziękczynnej, celebrowanej przez księdza Grzegorza Niedźwiedzia z wilkowskiej parafii i towarzyszących mu księży, dziękowano za tegoroczne plony i trud rolniczej pracy.

Po mszy odbył się ceremoniał dożynkowy. Zespół Serbowiacy dokonał ośpiewania wieńców dożynkowych. Starostowie dożynek – Państwo Jolanta i Ireneusz Bielewiczowie, rolnicy z Wilkowa – przekazali na ręce gospodarza dożynek – Wójta Gminy Głogów Bartłomieja Zimny – dary: bukiet kwiatów i chleb. Nastąpiło tradycyjne dzielenie chleba, którym częstowano wszystkich uczestników rolniczego święta.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy Głogów, który serdecznie powitał licznie przybyłych gości, a także podziękował rolnikom z terenu gminy za trud ich pracy, życząc im zdrowia i udanych plonów. Z kolei Przewodniczący Rady Gminy Piotr Cypryjański życzył wszystkim zebranym zdrowia i dobrej dożynkowej zabawy.

Po zakończeniu oficjalnej części święta plonów, na scenie zaprezentowały się wszystkie zespoły folklorystyczne Gminy Głogów: Serbowiacy, Iskierki, Przedmościanki i Grodzianki. O godzinie 18 zrobiło się jeszcze bardziej energetycznie, gitarowo i rockowo, a to za sprawą świetnego występu zespołu Kropla. Następnie scenę przejął didżej Mateusz – doskonała zabawa w rytm muzyki tanecznej trwała do późnych godzin nocnych.

Dużo działo się na placu dożynkowym. Sołectwa Gminy Głogów jak zawsze przygotowały stoiska z mnóstwem kulinarnych pyszności, którymi szczodrze częstowano przybyłych. W namiocie Centrum Biblioteczno-Kulturalnego Gminy Głogów trwał kiermasz charytatywny – można było zaopatrzyć w przepiękne rękodzieło wykonane przez nasze niezastąpione Panie, przy okazji wspomagając rehabilitację 11-letniej Weroniki Molisak z Borku, zmagającej się z trudną chorobą. Chętnie częstowano się także grą terenową „Gmina Głogów: powrót do przeszłości”.

Z kolei wśród najmłodszych uczestników wilkowskiego święta dużą popularnością cieszyły się dmuchane place zabaw i stanowiska dla miłośników warkoczyków i tatuaży. Do wspólnej zabawy z bańkami mydlanymi i nie tylko zapraszały wesołe klauny.

Wszystkim uczestnikom święta plonów w Wilkowie bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzone chwile!

(zdjęcia: Piotr Gajek)

logo

Gmina Głogów

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Głogów

Kontakt

Adres:ul. Piaskowa 1, 67-200 Głogów
Telefon:(76) 836-55-55
Telefon/Fax:(76) 836-55-67
E-mail:[email protected]
NIP:693-10-13-775
REGON:000536686
KONTO BANKOWE: 98 8646 0008 0000 0000 6161 0002

Godziny pracy

Poniedziałek : 7:30 - 15:30
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 17:00
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 14:00