Turniej piłki nożnej dla dziecięcych i młodzieżowych drużyn pożarniczych
zawody sportowe
25 kwietnia 2023

W słoneczną i ciepłą sobotę 22 kwietnia, na Orliku w Serbach odbył się turniej piłki nożnej dla dziecięcych i młodzieżowych drużyn pożarniczych, organizowany przez Oddział Gminny ZOSP RP w Gminie Głogów.

Rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach wiekowych – dzieci do lat 12 oraz dla młodzieży w wieku 12-14 lat. W zawodach wzięło udział łącznie osiem drużyn z Borku, Przedmościa, Ruszowic, Serbów, Szczyglic i Wilkowa.

Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji, w młodszej grupie wiekowej zwyciężyła drużyna DDP Borek, drugie miejsce przypadło DDP Serby, a trzecie miejsce zajęła DDP ze Szczyglic. Tuż za podium znalazła się Drużyna Pożarnicza z Ruszowic, a piąte miejsce przypadło DDP Wilków.

W starszej grupie wiekowej ostatecznie zwyciężyła drużyna MDP Przedmoście, drugie miejsce zajęła drużyna MDP Borek, a najniższy stopień podium przypadł MDP Wilków.

Po wyłonieniu zwycięzców turnieju piłki nożnej przyszedł czas na wyłonienie mistrzów w wykonywaniu rzutów karnych – każda z drużyn wyznaczyła po dwóch uczestników, którzy przystąpili do finałowych rozgrywek. Po zaciętej walce i wielu dogrywkach, wśród Dziecięcych Drużyn Pożarniczych najlepszy okazał się Leon Korczyński ze Szczyglic, natomiast wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych najcelniejszą nogę posiadał Jakub Gołuchowski z Przedmościa.

Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, zarówno wśród uczestników, jak i kibiców, a atmosfera była pełna sportowej rywalizacji i pozytywnej energii.

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju.

Dziękujemy również sponsorom, którzy ufundowali nagrody oraz upominki: Strefa998, Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów oraz Gminie Głogów.