Infrastruktura sportowa w Gminie Głogów
17 grudnia 2019

Kompleks boisk „Orlik 2012” w Serbach

Od 2012 roku w miejscowości Serby przy ul. Kwiatowej działa piękny obiekt sportowy typu „Orlik”. Dostępne codziennie nowoczesne boiska do siatkówki i koszykówki oraz do piłki nożnej tętnią życiem przez cały dzień, a także – dzięki zainstalowanemu oświetleniu – w godzinach wieczornych. W budynku szatniowym można korzystać z łazienek i toalet. Opiekę nad obiektem sprawują przeszkoleni animatorzy – organizują zajęcia, treningi, zabawy ruchowe i turnieje piłkarskie. W 2012 r. dzieci i młodzież korzystające z obiektu mogły wziąć udział m.in. w spartakiadzie, zabawach sportowych z okazji Dnia Dziecka, ogólnopolskim cyklu turniejów piłkarskich „Moja droga do Euro”, wakacyjnych zawodach siatkarskich, Turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska. Dążąc do zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu uprawiania sportu, Gmina Głogów regularnie konserwuje nawierzchnie boisk.