Opieka nad zwierzętami
30 sierpnia 2019

Zachęcamy do adopcji psów i kotów przebywających 
w azylu Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom „Amicus” przy ul. Portowej 1 w Głogowie. 
Adopcji można dokonać w dniach:
Wtorek : 16:30 – 18:00
Środa : 16:30 – 18:00
Czwartek: 16:30 – 18:00
Sobota: 13:30 – 15:00
Niedziele: 13:30 – 15:00

RAFKA jest bardzo przyjacielską suczką, szybko nawiązuje kontakt z opiekunem. Jest średnim psem o łagodnym charakterze, który szybko akceptuje wszystkie zmiany wokół siebie. Lubi sobie poszczekać, ale też chętnie garnie się do głaskania. Tolerancyjna i wyrozumiała, pozwala na wykonywanie przy sobie zabiegów pielęgnacyjnych. Mimo rozmiarów jest psem, który może zamieszkać w domu z mniejszymi dziećmi. Idealny kompan do zabaw dla starszych dzieci, małe może niechcący przewrócić. Jest młodą sunią, która potrzebuje uwagi ze strony opiekuna, szczególnie przy poznawaniu zasad panujących w domu a opiekun musi być osobą asertywną, potrafiącą uszanować psie potrzeby. Może mieszkać w ocieplonej budzie cały rok na terenie otwartym, ale musi mieć stały kontakt z człowiekiem, choć dla Rafki preferujemy dom lub mieszkanie. Jest zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana, posiada chip i książeczkę zdrowia. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus.
ERIS to jedna z suczek przywiązanych w lesie do drzewa przez własnego „opiekuna”. Eris to sunia w typie owczarka kaukaskiego, która wykazuje dużo cech swego rasowego przodka. Jest psem dużym, masywnym z bardzo gęstym, średniodługim włosem. Eris jest pewna siebie i opanowana – sprawdzi się jako dobry stróż domostwa. Należy pamiętać, że Eris to „prawie owczarek kaukaski”, które w rodzinie są miłe i przyjacielskie, spokojne i nieuciążliwe. Jednak na swoim terenie nie będzie tolerowała żadnych obcych. Eris ma silnie rozwinięty popęd do obrony, niezależny charakter i jest przyzwyczajona do samodzielnego działania. Konsekwencja i wyrozumiałość są niezbędne, aby być uznanym przez Eris za osobę, którą należy słuchać. Pomimo swoich rozmiarów jest bardzo zwinna i szybka. Jest to typowy pies stróżujący, który potrzebuje dużej przestrzeni i ruchu. Dlatego szukamy dla niej wyłącznie posesji z dużym obejściem – ma ogromne poczucie własności przedmiotów i terenu, dlatego nie nadaje się do trzymania w mieszkaniach. Trzeba jej okazywać dużo serca i ciepła, ale jednocześnie być stanowczym w wychowaniu. Musi mieć stały kontakt z całą rodziną. Eris wymaga również regularnych zabiegów pielęgnacyjnych: powinna być szczotkowana poza okresem linienia raz na tydzień. To wystarcza, aby była czysta i nie tworzyły się kołtuny, które później trudno rozczesać. W okresie linienia szczotkowanie powinno być codziennym zabiegiem pielęgnacyjnym. Eris jest zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana, posiada chip i książeczkę zdrowia. Przebywa pod opieką Głogowskiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom Amicus.
PILI to dziewczyna z charakterrrem. Czasem miewa ochotę na krótkie pieszczoty, sama się przymila, ale bardzo szybko potrafi zmienić zdanie. To kotka dla koneserów, znawców skomplikowanej kociej natury. Jest zaszczepiona i wysterylizowana, posiada chip i książeczkę zdrowia.
MERIDA trafiła do Stowarzyszenia w bardzo złym stanie. Miała złamaną szczękę i inne obrażenia spowodowane wypadkiem komunikacyjnym. Na początku z uwagi na uraz szczęki jadła tylko i wyłącznie mokre, zblendowane pokarmy. Po długim czasie rekonwalescencji Merida wróciła do pełni sił i trafiła do kociarni. Początkowo bardzo trudno było jej odnaleźć się w kociarnianej rzeczywistości. Większość czasu spędzała schowana w drapakowej dziupli. Jednak z czasem zaczęła nabierać odwagi i wychodzić z ukrycia. Merida nadal pozostaje kicią trochę wycofaną, nie szuka za bardzo kontaktu z człowiekiem, trzyma się z boku. Ale jest sposób, aby do niej dotrzeć. Jest mega łakomczuchem i wszelkiego rodzaju smaczki powodują, że się otwiera. Merida potrzebuje bardzo wyrozumiałego domu, takiego, który da jej czas na swobodne oswojenie się z nowym miejscem i nowymi ludźmi. To kicia skrzywdzona przez człowieka, ale my widzimy szansę by przy odpowiednim podejściu na nowo zaufała ludziom. Merida jest zaszczepiona i wysterylizowana, posiada chip i książeczkę zdrowia.
TEBE to nieśmiała i wycofana kicia. Na razie unika kontaktu z nieznajomymi, trzyma się na uboczu. Do osób które zna podchodzi z większym zaufaniem. Z innymi kotami dogaduje się bardzo dobrze. Mała potrzebuje bardzo cierpliwego domu, który pozwoli kici zaufać człowiekowi w jej własnym tempie. Najlepiej, aby w domu był inny kot, który pokaże jej, że człowiek to nic groźnego. Tebe jest wysterylizowana, odrobaczona i zaszczepiona, posiada chip i książeczkę zdrowia.
ORFEUSZ trafił pod opiekę Stowarzyszenia razem ze swoim bratem i mamą. Rodzinka pojawiła się pod jednym z supermarketów, gdzie przez jakiś czas była dokarmiana. Z uwagi na zbliżającą się wtedy zimę kocia rodzinka wylądowała u nas. Orfeusz jest dość nieufny w stosunku do człowieka, woli trzymać bezpieczny dystans. Chłopak potrzebuje czasu, żeby się otworzyć, dlatego szukamy dla niego cierpliwego opiekuna. Uwielbia zabawy kocimi wędkami podczas których zatraca się i pozwala się wówczas pogłaskać. Orfeusz może zamieszkać w domu, gdzie jest już inny kot. Bardzo dobrze dogaduje się z kocimi towarzyszami. Jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany, posiada chip i książeczkę zdrowia.
PRINGELS jest psim seniorem. Mimo intensywnej opieki nadal ma problemy z poruszaniem, które wynikają z zaniedbań w miejscu gdzie kiedyś przebywał. Jest psem spokojnym, niezbyt wymuszający kontakt z człowiekiem, mimo to bardzo przyjacielskim. Większość czasu spędza leżąc na materacu w kojcu. Nie interesuje się innymi psami, jedynie co go interesuje to opiekun, do którego chętnie przychodzi na porcję głaskania i przytulania. Lubi swobodę ruchu – może więc od czasu do czasu głuchnąć na zawołania. Bardzo szybko akceptuje nowych opiekunów, nie jest natarczywy choć bardzo lubi przebywać w towarzystwie człowieka. Sprawdzi się jako pies dla starszych opiekunów prowadzących regularny tryb życia. Dla Pringelsa szukamy wyłącznie domu/mieszkania na niskich kondygnacjach lub z windą. Z racji posiadania przez niego sierści bez podszerstka i podeszłego wielu Pringels nie zostanie wydany do budy. Pringels posiada czip i książeczkę zdrowia, jest zaszczepiony i kastrowany.
FRED jak przebywa w kojcu wręcz nie można przejść obok tak bardzo domaga się smaczków. Biegając luzem po azylu już nawet sam podbiega i trąca nosem dając znać o swojej obecności. Po zrzuceniu z siebie strachu Fred okazał się bardzo wesołym, żywym psem. Na pewno z czasem pozwoli na więcej czułości, bo widać że tego chce. Fred sam wyznacza tempo w jakim zaczyna nam ufać i pozwalać na więcej czynności. Nic nie przyspieszamy, aby go nie cofać. W warunkach domowych jest większa szansa, że Fred przełamie strach. Nie chodzi na smyczy, biega po azylu luzem. Jest zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany, posiada chip i książeczkę zdrowia.
KAJTEK to spokojny, zrównoważony psiak w średnim wieku. W kojcu najczęściej przyjmuje pozycję obserwatora wyczekującego na swoją porcję głaskania i przytulania. Wypuszczony z kojca lubi biegać i zaczepia do zabawy. Chętnie nawiązuje kontakty z innymi psami. Bardzo szybko akceptuje nowych ludzi wokół siebie. Lubi wychodzić na spacery, wręcz ich wyczekuje. Jest psem idealnym – spokojny, nie ciągnie na smyczy, nie niszczy. Będzie wspaniałym psem towarzyszem osób starszych, mających stabilny tryb życia. Nie wymaga długich forsownych spacerów. Jedyne czego bardzo chce to posiadanie własnej podusi na której będzie mógł się wygodnie rozciągać. Nie sprawdzony jak reaguje na koty, ale jego zrównoważony charakter gwarantuje przyjaźń psio-kocią. Dla Kajtka szukamy opiekuna, z którym zamieszka w domu lub w mieszkaniu, nie oddamy go na podwórko. Kajtek jest zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany, posiada chip i książeczkę zdrowia.
TOMMI jest psem po przejściach, rzadko pokazującym emocje, a w sytuacjach stresowych zawsze stara się uciec i schować. Jest malutkim cichutkim psiaczkiem o nietypowym – szylkretowym – umaszczeniu. Dla Tommiego na jesień życia poszukujemy rodziny, która go przygarnie i pokaże co to ciepły dom, miękka poducha do leżenia i ludzka ręka, która głaszcze i przytula. Jest zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany, posiada chip i książeczkę zdrowia.
GARED to spokojny pies, którego praktycznie nic nie wyprowadzi z równowagi. Na początku był bardzo zagubiony i przyglądał się wszystkiemu z boku. Teraz już śmielszy, okazuje radość ze spotkania z ludźmi, chętnie chodzi na spacery. Gared sprawdzi się jako kumpel wspólnych wypraw dla starszych dzieci, ale również chętnie zamieszka ze spokojną rodziną z uregulowanym trybem. Nie wymaga wielkich eskapad czy mega długich spacerów. Wystarczą mu regularne spacery, na których będzie mógł powęszyć i poznawać nowe zakątki miasta. Akceptuje nowe warunki bytowe i nowych opiekunów, choć potrzebuje chwili na „ogarnięcie tematu”. Gared może mieszkać w ocieplonej budzie cały rok na terenie otwartym, ale musi mieć stały kontakt z człowiekiem. Jest zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany, posiada chip i książeczkę zdrowia.
KUSY to nasz mini labrador i z wyglądu i z charakteru. Młody rozrabiak, którego temperament wręcz roznosi. Uwielbia gonitwy z psami lub za zabawkami. Żadnej wodzie nie przepuści – czy to basenik, czy kałuża. Obżartuch jakich mało – ale ma już swoje ulubione smaczki, za które wyjdzie z siebie. Mały śmieszek, lubi towarzystwo innych psów, sprawdzi się jako kompan dla rezydenta. Z racji wielkiego procentu labradora wymaga zdyscyplinowanego opiekuna, który poświęci mu czas na wspólną naukę pozytywnych zachowań. Kusy mimo mniejszych rozmiarów jest psem bardzo reaktywnym, to idealny pies dla osób bardzo aktywnych, lubiących odpoczynek na świeżym powietrzu. Idealnie sprawdzi się w joggingu, czy też we wszystkich innych psich sportach, takich jak agility lub jako pies tropiący. Bardzo szybko akceptuje nowe warunki bytowe, a nowych ludzi wręcz kocha od pierwszego wejrzenia. Kusy może mieszkać w ocieplonej budzie cały rok na terenie otwartym, ale musi mieć stały kontakt z człowiekiem. Pozostawiony sam sobie długo nie posiedzi na podwórku – zorganizuje sobie sam czas poza ogrodzeniem. Jest zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany, posiada chip i książeczkę zdrowia.
ROXAN Jest młodym psiakiem o maści czarno- brązowej. Roxan jest zaszczepiony, odrobaczony i wykastrowany, posiada chip i książeczkę zdrowia.
KENDO jest kotem białej maści z czarnymi plamkami. Jest odrobaczony, zaszczepiony i wykastrowany, posiada chip i książeczkę zdrowia.