Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”
konkurs wiedzy pożarniczej
29 marca 2023

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) to cykliczny konkurs organizowany przez Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W tegorocznej edycji współorganizatorami byli również: Szkoła Podstawowa w Przedmościu, Gmina Głogów oraz Centrum Biblioteczno-Kulturalne Gminy Głogów.

Inicjatywa ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Tematyką główną pytań konkursowych są zazwyczaj zagadnienia uwzględniające historię ochrony przeciwpożarowej, genezę funkcjonowania OSP i Związku OSP RP, prewencję przeciwpożarową, ratownictwo medyczne oraz organizację szeroko pojętego ratownictwa.

Na poziomie Gminy Głogów edycja konkursu odbyła się w dniu 24 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Przedmościu. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych z Wilkowa, Serbów oraz Przedmościa i były to grupy uczniów w dwóch kategoriach wiekowych, po 9 osób w każdej.

Po dłuższej rywalizacji ogłoszono wyniki, wyłaniając zwycięzcę oraz II i III miejsca.

Grupa I

I – Hubert Kazimierczak – SP Serby,

II – Oskar Kazimierowicz – SP Przedmoście,

III – Mikołaj Mazurkiewicz – SP Serby.

Grupa II

I – Adrian Kałużny – SP Przedmoście,

II – Mikołaj Urbański – SP Wilków,

III – Bartosz Szczepański – SP Przedmoście.


Zwycięzcy oraz zdobywcy II miejsca w obu kategoriach wiekowych przechodzą do udziału w eliminacjach szczebla powiatowego, które odbędą się w dniu 20 kwietnia o godz. 9.00 w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Głogowie.


W imieniu Zarządu Oddziału Gminnego Prezes Henryk Wanat złożył podziękowania za pomoc w organizacji turnieju Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przedmościu oraz jej współpracownikom za pełne przygotowanie obiektu, opiekunom ze szkół podstawowych za przygotowanie dzieci i młodzieży do konkursu, jednostce OSP Przedmoście za przygotowanie pokazów instruktażowych w trakcie przebiegu turnieju oraz fundatorom nagród.


Gratulujemy uczniom sukcesu, a uczestnikom I oraz II miejsc życzymy powodzenia na etapie powiatowym.

logo

Gmina Głogów

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Głogów

Kontakt

Adres:ul. Piaskowa 1, 67-200 Głogów
Telefon:(76) 836-55-55
Telefon/Fax:(76) 836-55-67
E-mail:[email protected]
NIP:693-10-13-775
REGON:000536686
KONTO BANKOWE: 98 8646 0008 0000 0000 6161 0002

Godziny pracy

Poniedziałek : 7:30 - 15:30
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 17:00
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 14:00