„Nie Zmarnuj Swojego Życia”
Projekt dla młodzieży, który może zmienić życie…
Nie Zmarnuj Swojego Życia
18 kwietnia 2023

Współczesna młodzież jest pogubiona… Jeśli nie mają właściwych autorytetów i zasad moralnych, jeśli nie znają swojej wartości i nie dostrzegają swoich silnych stron, mogą zmarnować swój potencjał i talent. Pod wpływem złego towarzystwa, buntu itp. młodzi są skłonni sięgać po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, „dopalacze”… to może ich nieodwracalnie zniszczyć.

RYMcerze- twórcy projektu mówią młodym ludziom:
Nie Zmarnuj Swojego Życia!
Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji.
Żyj wartościami. Bądź sobą. Rozwijaj się.
Myśl o przyszłości. Bądź kreatywny. Ryzykuj.

Uczniowie klas VI-VIII szkół z terenu Gminy Głogów: z Przedmościa, Serbów i Wilkowa w dniu 17.04.2023r. uczestniczyli w 2-godzinnym spotkaniu z raperami: Bęsiem i Dj-em Yonasem, tworzących skład RYMcerze, którzy uświadamiali ich o zagrożeniach związanych z używkami, przedstawili swoje historie, walkę z nałogami, które pełnią rolę profilaktyczną i terapeutyczną dla niejednego nastolatka.
W projekt wpleciony jest koncert muzyki hip-hop, który najtrafniej dociera do młodego pokolenia, a przekaz z utworów Bęsia i Dj-a Yonasa niósł ze sobą wiele cenionych w życiu wartości, m.in.: miłość, szczęście, znaczenie rodziny w życiu młodego człowieka, wiara, zdrowie.
W spotkaniu uczniowie byli aktywnymi odbiorcami, wzięli udział w konkursie freestyle- zaprezentowali swoje historie i marzenia, jedna z dziewcząt zaśpiewała piosenkę. Zostali oni wyróżnieni na scenie oraz wręczono im drobne upominki. Nauczyciele także mieli okazję wejść w interakcje z prowadzącymi, otrzymali drobne upominki: kalendarze, kubki, plakaty.
Podsumowaniem projektu były wspólne zdjęcia z prowadzącymi, autografy, rozmowy.

Dziękujemy Gminie Głogów za sfinansowanie tak wartościowego przedsięwzięcia oraz Centrum Biblioteczno- Kulturalnemu Gminy Głogów w Przedmościu za udostępnienie budynku na spotkanie z RYMcerzami.

logo

Gmina Głogów

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Głogów

Kontakt

Adres:ul. Piaskowa 1, 67-200 Głogów
Telefon:(76) 836-55-55
Telefon/Fax:(76) 836-55-67
E-mail:[email protected]
NIP:693-10-13-775
REGON:000536686
KONTO BANKOWE: 98 8646 0008 0000 0000 6161 0002

Godziny pracy

Poniedziałek : 7:30 - 15:30
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 17:00
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 14:00