Konkurs dla KGW pt. „W moim domu nic się nie marnuje”🥘🥗👩‍🍳🧑‍🍳
1 lipca 2022

🟢 Ministerstwo Klimatu i Środowiska zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich w Polsce do udziału w konkursie „W moim domu nic się nie marnuje”.
🟢 Podstawowym zadaniem uczestników jest opisanie ekopraktyki, przyczyniającej się do ochrony klimatu, którą warto wdrożyć we własnym domu.
🟢 Prace konkursowe można zgłaszać do 📅 22 lipca.
🟢 Głównym celem konkursu jest popularyzacja właściwych zachowań ekologicznych stosowanych w gospodarstwie domowym, a także zwiększenie świadomości ekologicznej w zakresie indywidualnych działań na rzecz ochrony klimatu, które można w prosty sposób wprowadzać we własnych domach.
🟢 Zasady konkursu i wymagania dla pracy konkursowej: ⤵️⤵️⤵️
👉 Konkurs polega na przygotowaniu pracy konkursowej w formie opisu ekopraktyki (działania, które wywierają pozytywny wpływ na klimat), którą warto wdrożyć w domu w celu m.in. oszczędzania wody, energii elektrycznej, niemarnowania żywności itp.
✅ Ekopraktyka powinna być użyteczna oraz łatwa w powszechnym zastosowaniu we własnym domu.
✅ Długość opisu wdrożonej ekopraktyki nie może przekraczać 3 tysięcy znaków licząc ze spacjami.
✅ W przypadku ekopraktyki napisanej odręcznie, opis musi zmieścić się na jednej stronie A4.
✅ W zgłoszeniu powinien znaleźć się: opis ekopraktyki, wyjaśnienie na czym ona polega, jakie daje rezultaty, powody, dla których warto ją wdrożyć.
👉 Zabronione jest stosowanie zabiegów polegających na łączeniu elementów pochodzących z innych źródeł np. fragmentów treści lub zdjęć. Poszczególne zasady i szczegóły dotyczące ekopraktyki muszą zostać samodzielnie opisane przez Członków Kół Gospodyń Wiejskich.
👉 Zgłoszenie do konkursu należy przesłać do 📅 22 lipca pocztą elektroniczną na adres e-mail: [email protected] albo listem poleconym na adres: 38PR& Content Communication Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, przy ul. Gdańskiej 47/49, 97-729 Łódź z dopiskiem „Konkurs Kół Gospodyń Wiejskich”.
🟢 Każde Koło Gospodyń Wiejskich może przesłać maksymalnie trzy Zgłoszenia:
✅ w jednym zgłoszeniu może być opisana tylko jedna ekopraktyka;
✅ do każdej opisanej ekopraktyki można dodać maksymalnie dwa zdjęcia obrazujące ekopraktykę lub jej upowszechnienie.
👉 Tytuł laureatów uzyskają trzy najwyżej ocenione prace, a dodatkowo komisja konkursowa przyzna maksymalnie siedem wyróżnień. Zwycięskie zgłoszenia otrzymająnagrody finansowe:
🔸 I miejsce – 9 500 zł,
🔸 II miejsce – 6 500 zł,
🔸 III miejsce – 3 000 zł.
👉 W razie pytań dotyczących konkursu ministerstwo zachęca do kontaktu mailowego: [email protected] Szczegóły w regulaminie konkursu – Link do regulaminu 👉