KGHM zaprasza na Bieg Pokoju w Głogowie
Bieg Pokoju_KGHM
19 września 2023

Rozpoczęły się zapisy na Bieg Pokoju 2023 pod patronatem Ministra Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka i prezesa zarządu KGHM Tomasza Zdzikota. Już 7 października (sobota) na biegaczy z całego kraju czeka tor motocrossowy Górkowo w Głogowie. Zarejestrować można się za pośrednictwem strony internetowej www.bieg-pokoju.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. W rywalizacji może wziąć udział tysiąc osób.

Partnerami strategicznymi biegu, obok KGHM, jest Centrum Weterana Działań poza Granicami Państwa. Obie instytucje podpisały w tym roku list intencyjny dotyczący m.in. wspólnych inicjatyw edukacyjnych i sportowych, ale też popularyzowania wiedzy o udziale mundurowych i weteranów w działaniach poza granicami państwa oraz promowania działań na rzecz pokoju.

Celem wydarzenia jest popularyzacja biegania jako popularnej formy aktywności ruchowej. Bieg będzie też okazją do promocji współzawodnictwa na zasadach fair play oraz połączeniem wysiłku fizycznego z dobrą zabawą.

Zainteresowani mają do wyboru biegi na 10 lub 5 km, marsz nordic walking, zaplanowana jest również rywalizacja dla dzieci na dystansie 400 metrów. Trasy zostały wyznaczone na atrakcyjnym i urozmaiconym terenie toru motocrossowego Górkowo i jego okolic. Miejsce charakteryzuje się różnorodnym podłożem i przewyższeniami.

Dla uczestników Biegu Pokoju przewidziane zostały bardzo atrakcyjne nagrody. Oprócz koszulek startowych i pięknych, pamiątkowych medali pełnoletni zwycięzcy będą mieli okazję wybrać dodatkowe bonusy przygotowane przez KGHM i MON. Wśród nich m.in. zjazd pod ziemię do jednej z kopalń KGHM, wizyta w Hucie Miedzi Głogów, gdzie produkowane jest srebro i złoto, lot śmigłowcem czy voucher na lot w symulatorze lotów samolotem C295M.

W wydarzeniu mogą wziąć udział zarówno zawodowi biegacze, jak i amatorzy. Organizatorzy gwarantują dobrą energię tysięcy uczestników wraz z kibicującymi. Dodatkowo na uczestników czekać będą inne aktywności – ścianka wspinaczkowa, dmuchańce, tor przeszkód oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w pikniku wojskowym oraz spróbować żołnierskiej grochówki.

Zapisy, regulamin i szczegóły dotyczące wydarzeń towarzyszących można znaleźć na stronie internetowej www.bieg-pokoju.pl

W imieniu organizatorów zapraszamy do udziału w wydarzeniu.