馃搶 Punkty dystrybucyjne tabletek jodku potasu na terenie gminy G艂og贸w 鈽笍
BROSZURA INFORMACYJNA MSWiA i MZ
17 pa藕dziernika 2022

馃煚 Gmina G艂og贸w zgodnie z wytycznymi MSWiA oraz Wojewody Dolno艣l膮skiego realizuje niezb臋dne dzia艂ania prewencyjne na wypadek zagro偶enia radiacyjnego.

馃煚 Jednocze艣nie informujemy, 偶e obecnie takie zagro偶enie nie wyst臋puje, a sytuacja jest na bie偶膮co monitorowana przez Pa艅stwow膮 Agencj臋 Atomistyki.

馃煚 Je偶eli dojdzie do zdarzenia radiacyjnego komunikat o tym zostanie podany w mediach og贸lnopolskich i lokalnych.

馃煚 Przyj臋ty plan ma charakter rutynowy i prewencyjny. Tabletki b臋d膮 wydawane tylko i wy艂膮cznie w przypadku ewentualnego wyst膮pienia zagro偶enia radiacyjnego.

馃煚 Punkty dystrybucji tabletek jodku potasu na wypadek zdarzenia radiacyjnego na terenie Gminy G艂og贸w b臋d膮 usytuowane w nast臋puj膮cych miejscowo艣ciach:

G艂og贸w 鈥 Urz膮d Gminy G艂og贸w, ul. Piaskowa 1.

Borek, Bytnik, Zabornia 鈥 艣wietlica wiejska w Borku.

Przedmo艣cie 鈥 Szko艂a Podstawowa w Przedmo艣ciu, ul. Szkolna 3.

Ruszowice 鈥 艣wietlica wiejska w Ruszowicach, ul. T臋czowa 55.

Serby 2/3 i Grodziec Ma艂y 鈥 Szko艂a Podstawowa, ul. Ogrodowa 18.

Serby 1/3 i Stare Serby 鈥 Zak艂ad Gospodarki Komunalnej w Serbach, ul. Brzozowa 3.

Szczyglice i Tur贸w 鈥 艣wietlica wiejska w Szczyglicach, ul. Dalkowska 2.

Wilk贸w, Klucze i Krzekot贸w 鈥 Szko艂a Podstawowa w Wilkowie, ul. G艂ogowska 5a.

馃煚 Mieszka艅cy Gminy G艂og贸w o rozpocz臋ciu procedury podawania preparatu jodu zostan膮 powiadomieni poprzez umieszczenie informacji na stronie internetowej Urz臋du Gminy G艂og贸w, Facebook Gminy G艂og贸w, pisemnie poprzez informacj臋 przekazan膮 do So艂tys贸w So艂ectw Gminy G艂og贸w oraz wizyty druh贸w OSP z Jednostek Gminy G艂og贸w.

馃煚 Tabletki jodu stabilnego zosta艂y naliczone zgodnie z poleceniem Wojewody Dolno艣l膮skiego dla mieszka艅c贸w Gminy G艂og贸w na podstawie ewidencji ludno艣ci mieszka艅c贸w zameldowanych na pobyt sta艂y i czasowy 鈥 dla doros艂ych do 60 roku 偶ycia oraz dzieci i m艂odzie偶y. Osoby niezameldowane na terenie Gminy G艂og贸w prosimy o uregulowanie sytuacji meldunkowej.

馃煚 Tabletki b臋d膮 wydawane wy艂膮cznie osobom doros艂ym. Za podanie ich dzieciom b臋d膮 odpowiedzialni ich rodzice lub opiekunowie prawni.

馃煚 W za艂膮czeniu:

Karta charakterystyki produktu 鈥濲odek Potasu TZF, 65 mg, tabletki鈥.

Broszura Informacyjna dotycz膮c膮 Profilaktyki Jodowej z zawarto艣ci膮: 鈥濿skaz贸wek dot. przyjmowania tabletek ze stabilnym Jodem鈥, 鈥濷strze偶enia i 艣rodki ostro偶no艣ci鈥 i 鈥濪odatkowe Informacje鈥.