📌 Punkty dystrybucyjne tabletek jodku potasu na terenie gminy Głogów ☢️
BROSZURA INFORMACYJNA MSWiA i MZ
17 października 2022

🟠 Gmina Głogów zgodnie z wytycznymi MSWiA oraz Wojewody Dolnośląskiego realizuje niezbędne działania prewencyjne na wypadek zagrożenia radiacyjnego.

🟠 Jednocześnie informujemy, że obecnie takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki.

🟠 Jeżeli dojdzie do zdarzenia radiacyjnego komunikat o tym zostanie podany w mediach ogólnopolskich i lokalnych.

🟠 Przyjęty plan ma charakter rutynowy i prewencyjny. Tabletki będą wydawane tylko i wyłącznie w przypadku ewentualnego wystąpienia zagrożenia radiacyjnego.

🟠 Punkty dystrybucji tabletek jodku potasu na wypadek zdarzenia radiacyjnego na terenie Gminy Głogów będą usytuowane w następujących miejscowościach:

Głogów – Urząd Gminy Głogów, ul. Piaskowa 1.

Borek, Bytnik, Zabornia – świetlica wiejska w Borku.

Przedmoście – Szkoła Podstawowa w Przedmościu, ul. Szkolna 3.

Ruszowice – świetlica wiejska w Ruszowicach, ul. Tęczowa 55.

Serby 2/3 i Grodziec Mały – Szkoła Podstawowa, ul. Ogrodowa 18.

Serby 1/3 i Stare Serby – Zakład Gospodarki Komunalnej w Serbach, ul. Brzozowa 3.

Szczyglice i Turów – świetlica wiejska w Szczyglicach, ul. Dalkowska 2.

Wilków, Klucze i Krzekotów – Szkoła Podstawowa w Wilkowie, ul. Głogowska 5a.

🟠 Mieszkańcy Gminy Głogów o rozpoczęciu procedury podawania preparatu jodu zostaną powiadomieni poprzez umieszczenie informacji na stronie internetowej Urzędu Gminy Głogów, Facebook Gminy Głogów, pisemnie poprzez informację przekazaną do Sołtysów Sołectw Gminy Głogów oraz wizyty druhów OSP z Jednostek Gminy Głogów.

🟠 Tabletki jodu stabilnego zostały naliczone zgodnie z poleceniem Wojewody Dolnośląskiego dla mieszkańców Gminy Głogów na podstawie ewidencji ludności mieszkańców zameldowanych na pobyt stały i czasowy – dla dorosłych do 60 roku życia oraz dzieci i młodzieży. Osoby niezameldowane na terenie Gminy Głogów prosimy o uregulowanie sytuacji meldunkowej.

🟠 Tabletki będą wydawane wyłącznie osobom dorosłym. Za podanie ich dzieciom będą odpowiedzialni ich rodzice lub opiekunowie prawni.

🟠 W załączeniu:

Karta charakterystyki produktu „Jodek Potasu TZF, 65 mg, tabletki”.

Broszura Informacyjna dotyczącą Profilaktyki Jodowej z zawartością: „Wskazówek dot. przyjmowania tabletek ze stabilnym Jodem”, „Ostrzeżenia i środki ostrożności” i „Dodatkowe Informacje”.