
Kluby Seniora funkcjonujące na terenie gminy wspierają aktywność osób starszych, a przede wszystkim integrują i zapewniają dobre i życzliwe towarzystwo. Wszystkie te działania mają na celu zaktywizować i przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu osób starszych, wykształcić w nich umiejętność aktywnego spędzania wolego czasu i dobrej organizacji dnia.
Seniorzy z Klubów Seniora w Serbach i Ruszowicach z przyjemnością uczestniczą w zajęciach rękodzielniczych i sportowych, ale największą satysfakcję sprawiają im codzienne spotkania z rówieśnikami.
W tygodniu, w klubach odbyły się zajęcia artystyczne, podczas który powstały wielkanocne ozdoby – jajka i wianki. Natomiast w Ruszowicach, Pani Małgorzata Malec przeprowadziła kolejne zajęcia z obsługi smartfonów. Rozpoczęły się również spotkania z fizjoterapeutą Panem Radosławem Szaferem, a trenerka pilatesu Pani Katarzyna Król przeprowadziła zajęcia z techniki oddychania.
Dobrze zorganizowany dzień, nie tylko poprawia jakość życia, ale także wpływa pozytywnie na zdrowie i samopoczucie seniora.
Zajęcia w Klubie Senior+ w Serbach i Ruszowicach odbywają się w ramach Wieloletniego Programu Senior+ na lata 2021-2025 edycja 2025 moduł II.










