📌Punkt Potwierdzający Profil Zaufany w Urzędzie Gminy Głogów📌
Punkt Potwierdzający Profil Zaufany w Urzędzie Gminy Głogów
5 lipca 2021

👉 Uprzejmie informujemy, że za zgodą Ministra Administracji i Cyfryzacji, Gmina Głogów uruchomiła punkt potwierdzania profili zaufanych ePUAP. Punkt znajduje się w budynku Urzędu Gminy Głogów i jest otwarty w godzinach pracy Urzędu. Aby potwierdzić profil zaufany wystarczy wcześniej założyć konto na platformie ePUAP (www.epuap.gov.pl) i złożyć wniosek o profil zaufany, następnie należy udać się do jednego z punktów potwierdzających np. Urzędu Gminy Głogów i potwierdzić założenie profilu. Proszę pamiętać, że do potwierdzenia profilu potrzebny jest dowód osobisty.

Punkt Potwierdzający Profil Zaufany ePUAP znajduje się w Biurze Obsługi Mieszkańca Urzędu Gminy w Głogowie, ul. Piaskowa 1

👉 Co to jest profil zaufany?

Profil zaufany jest bezpłatną metodą potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji – to odpowiednik bezpiecznego podpisu elektronicznego, weryfikowanego certyfikatem kwalifikowanym. Obywatel loguje się na www.epuap.gov.pl, wybiera usługę, którą chce zrealizować, wypełnia wniosek, podpisuje go profilem zaufanym, a następnie wniosek wysyła do urzędu. Wykorzystując profil zaufany obywatel może załatwić sprawy administracyjne (np. wnoszenie podań, odwołań, skarg) drogą elektroniczną bez konieczności osobistego udania się do urzędu.

👉 Gdzie wykorzystasz profil zaufany?

Profil zaufany wykorzystasz m. in. na portalach:

🔸 E-podatki,

🔸 ZUS,

🔸 NFZ (e-pacjent),

🔸 CEIDG,

🔸 CEPIK,

🔸 Usługi gminne.

👉 Jakie są korzyści z korzystania z profilu zaufanego?

🔸 nie wymaga dodatkowego urządzenia ani karty kryptograficznej, jak w przypadku bezpiecznego podpisu elektronicznego,

🔸 nie ma potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania do obsługi podpisu elektronicznego,

🔸 jest bezpłatny,

🔸 pozwala na załatwienie wielu spraw administracyjnych,

🔸 umożliwia składanie oświadczeń woli.

👉 Co to jest ePUAP?

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (www.epuap.gov.pl) to system informatyczny służący udostępnianiu obywatelom oraz instytucjom publicznym usług administracyjnych drogą elektroniczną. To alternatywa dla papierowej administracji. System ePUAP daje możliwość załatwienia wielu spraw urzędowych przez internet. Z ePUAPem można kontaktować się z dowolnego miejsca (dom, praca, podróż) i w dowolnym czasie (weekend, noc, wakacje) – sprawy urzędowe można załatwiać przebywając nawet poza granicami Polski.

WÓJT GMINY GŁOGÓW ZAPRASZA I ZACHĘCA DO ZAKŁADANIA I POTWIERDZANIA PROFILU ZAUFANEGO ORAZ DO AKTYWNEGO KORZYSTANIA Z USŁUG E-ADMINISTRACJI.

Więcej informacji na stronie: 👇👇👇

www.gov.pl

‼Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy w Głogowie, Biuro Obsługi Mieszkańca, tel. 76 836 55 77.