📌Konkurs na projekt logo dla krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego🚒
Konkurs na projekt logo dla krajowego systemu ratowniczo
28 grudnia 2022

🔴 Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej ogłasza konkurs na zaprojektowanie oraz opracowanie projektu unikalnego znaku graficznego (logo) ułatwiającego identyfikację wizualną zasobów (np. obiektów, pojazdów, personelu itp.) wchodzących w skład „krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego”.

🔴 Logo może być grafiką, napisem lub innym tworem wizualnym, zarówno w ujęciu współczesnym, minimalistycznym, jak i w odwołaniu historycznym o dowolnym stopniu złożoności i gamie barw. Projektowany symbol powinien ułatwiać jego zapamiętanie przez odbiorców, a także uwypuklać lub odwoływać się do wartości, które system reprezentuje i chroni.

🔴 Szczegóły konkursu, w tym warunki uczestnictwa zawarte zostały w Regulaminie konkursu (link poniżej). Konkurs adresowany jest do wszystkich zainteresowanych osób fizycznych, w tym do grafików, projektantów, artystów plastyków, absolwentów, studentów i pracowników naukowych wyższych uczelni m.in. o profilu artystyczno-plastycznym (w obszarze tradycyjnych technik malarskich czy współczesnej grafiki cyfrowej). Do udziału w konkursie zachęcamy również strażaków ratowników OSP oraz funkcjonariuszy PSP.

🔴 Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie osoby pełnoletnie, które w dniu zgłoszenia udziału w konkursie ukończyły 18 rok życia, stale zamieszkują terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz posiadają pełną zdolność do czynności prawnych.

🔴 Wyłoniony w konkursie projekt logo krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, będzie miał zastosowanie do celów promocyjnych, identyfikacyjnych, a także popularyzatorskich związanych z działalnością tego systemu, w tym zarówno pomiotów go tworzących, jak też z nim współdziałających.

🔴 Logo powinno nawiązywać do istoty działalności krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego, który ma na celu ratowanie życia, zdrowia, mienia lub środowiska, prognozowanie, rozpoznawanie i zwalczanie pożarów, klęsk żywiołowych lub innych miejscowych zagrożeń. System ten skupia jednostki ochrony przeciwpożarowej, inne służby, inspekcje, straże, instytucje oraz podmioty, które dobrowolnie w drodze umowy cywilnoprawnej zgodziły się współdziałać w akcjach ratowniczych.

🔴 Działania systemu na rzecz ochrony życia, zdrowia, mienia lub środowiska podejmuje Państwowa Straż Pożarną oraz inne podmioty ratownicze ze szczególnym uwzględnieniem roli Ochotniczych Straży Pożarnych. Działania podejmowane przez jednostki tego systemu obejmują w szczególności:

• gaszenie pożarów,

• likwidację miejscowych zagrożeń (działania ratownicze),

• ratownictwo chemiczne i ekologiczne,

• ratownictwo techniczne,

• ratownictwo medyczne.

🔴 Stworzenie logo wspólnego dla wszystkich podmiotów współdziałających w ramach krajowego systemu-ratowniczo-gaśniczego podkreśli ich partnerstwo, oparte w szczególności na wzajemnym realizowaniu oczekiwanych przez Państwo standardów zadaniowych, organizacyjnych, szkoleniowych, sprzętowych i dokumentacyjnych, jednolitych na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

🔴 Dla osób zainteresowanych udostępniony został w celach poglądowych, opracowany i obowiązujący w PSP system identyfikacji wizualnej opisany w księdze znaku, dostępny pod linkiem: http://logopsp.pl/

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie ⬇️⬇️⬇️