馃煚Min膮艂 termin sk艂adania deklaracji do 鈥糃EEB
馃憠 30 czerwca 2022 r., up艂yn膮艂 ustawowy termin, do kt贸rego w艂a艣ciciele i zarz膮dcy budynk贸w mieszkalnych i niemieszkalnych mieli obowi膮zek z艂o偶enia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjno艣ci Budynk贸w. 馃憠 Mimo up艂ywu terminu, wci膮偶 jeszcze wielu mieszka艅c贸w nie z艂o偶y艂o deklaracji, ale nadal mog膮 to zrobi膰. 馃憠 Obowi膮zek z艂o偶enia deklaracji do CEEB wynika z ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remont贸w oraz o centralnej ewidencji emisyjno艣ci budynk贸w i nie jest to obowi膮zek jednorazowy. Zgodnie z przepisami, obowi膮zek ten nadal pozostaje: 鉁 dla nowych 藕r贸de艂 ciep艂a 鈥 14 dni od uruchomienia, 鉁 dla 藕r贸de艂 ciep艂a wymienianych na nowe 鈥 14 dni od uruchomienia, 鉁 dla wszystkich zapominalskich 鈥 natychmiastowe z艂o偶enie deklaracji. 馃憠 To oznacza, 偶e Urz膮d Gminy G艂og贸w nadal przyjmuje i wprowadza deklaracje do CEEB! 馃憠 Pracownicy gminy na wprowadzenie do CEEB ju偶 otrzymanych deklaracji papierowych maj膮 6 miesi臋cy od dnia ich z艂o偶enia. To oznacza, 偶e proces wprowadzania deklaracji do systemu w gminach nadal trwa. 馃憠 Trzeba jednak zaznaczy膰, 偶e przepisy zawarte w ustawie daj膮 mo偶liwo艣膰 na艂o偶enia kary grzywny. W takim przypadku na w艂a艣cicieli/zarz膮dc贸w budynk贸w mo偶e by膰 na艂o偶ony mandat w wysoko艣ci do 500 z艂. W przypadku rozstrzygni臋cia s膮dowego grzywna mo偶e urosn膮膰 nawet do 5000 z艂. 馃憠 Centralna Ewidencja Emisyjno艣ci Budynk贸w (CEEB) to jeden z element贸w tzw. Zintegrowanego Systemu Ograniczania Niskiej Emisji (ZONE), kt贸ry powstaje w G艂贸wnym Urz臋dzie Nadzoru Budowlanego. Jej celem jest poprawa jako艣ci powietrza walka ze smogiem i pomoc w wymianie tzw.: 鈥瀔opciuch贸w鈥. 馃憠 W bazie CEEB (Centralna Ewidencja Emisyjno艣ci Budynk贸w) powinny by膰 uj臋te wszystkie ogrzewane obiekty budowlane. Baza ma by膰 zbiorem wszelkich informacji o sposobie ogrzewania w Polsce.
26 lipca 2022

馃憠 30 czerwca 2022 r., up艂yn膮艂 ustawowy termin, do kt贸rego w艂a艣ciciele i zarz膮dcy budynk贸w mieszkalnych i niemieszkalnych mieli obowi膮zek z艂o偶enia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjno艣ci Budynk贸w.

馃憠 Mimo up艂ywu terminu, wci膮偶 jeszcze wielu mieszka艅c贸w nie z艂o偶y艂o deklaracji, ale nadal mog膮 to zrobi膰.

馃憠 Obowi膮zek z艂o偶enia deklaracji do CEEB wynika z ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remont贸w oraz o centralnej ewidencji emisyjno艣ci budynk贸w i nie jest to obowi膮zek jednorazowy. Zgodnie z przepisami, obowi膮zek ten nadal pozostaje:

鉁 dla nowych 藕r贸de艂 ciep艂a 鈥 14 dni od uruchomienia,

鉁 dla 藕r贸de艂 ciep艂a wymienianych na nowe 鈥 14 dni od uruchomienia,

鉁 dla wszystkich zapominalskich 鈥 natychmiastowe z艂o偶enie deklaracji.

馃憠 To oznacza, 偶e Urz膮d Gminy G艂og贸w nadal przyjmuje i wprowadza deklaracje do CEEB!

馃憠 Pracownicy gminy na wprowadzenie do CEEB ju偶 otrzymanych deklaracji papierowych maj膮 6 miesi臋cy od dnia ich z艂o偶enia. To oznacza, 偶e proces wprowadzania deklaracji do systemu w gminach nadal trwa.

馃憠 Trzeba jednak zaznaczy膰, 偶e przepisy zawarte w ustawie daj膮 mo偶liwo艣膰 na艂o偶enia kary grzywny. W takim przypadku na w艂a艣cicieli/zarz膮dc贸w budynk贸w mo偶e by膰 na艂o偶ony mandat w wysoko艣ci do 500 z艂. W przypadku rozstrzygni臋cia s膮dowego grzywna mo偶e urosn膮膰 nawet do 5000 z艂.

馃憠 Centralna Ewidencja Emisyjno艣ci Budynk贸w (CEEB) to jeden z element贸w tzw. Zintegrowanego Systemu Ograniczania Niskiej Emisji (ZONE), kt贸ry powstaje w G艂贸wnym Urz臋dzie Nadzoru Budowlanego. Jej celem jest poprawa jako艣ci powietrza walka ze smogiem i pomoc w wymianie tzw.: 鈥瀔opciuch贸w鈥.

馃憠 W bazie CEEB (Centralna Ewidencja Emisyjno艣ci Budynk贸w) powinny by膰 uj臋te wszystkie ogrzewane obiekty budowlane. Baza ma by膰 zbiorem wszelkich informacji o sposobie ogrzewania w Polsce.

logo

Gmina G艂og贸w

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy G艂og贸w

Kontakt

Adres:ul. Piaskowa 1, 67-200 G艂og贸w
Telefon:(76) 836-55-55
Telefon/Fax:(76) 836-55-67
E-mail:[email protected]
NIP:693-10-13-775
REGON:000536686
KONTO BANKOWE: 98 8646 0008 0000 0000 6161 0002

Godziny pracy

Poniedzia艂ek : 7:30 - 15:30
Wtorek : 7:30 - 15:30
艢roda : 7:30 - 17:00
Czwartek : 7:30 - 15:30
Pi膮tek : 7:30 - 14:00