­čÜĺOg├│lnopolski Turniej Wiedzy Po┼╝arniczej ÔÇ×M┼éodzie┼╝ Zapobiega Po┼╝aromÔÇŁ­čÜĺ
Młodzież Zapobiega Pożarom
4 kwietnia 2022

­čöą Og├│lnopolski Turniej Wiedzy Po┼╝arniczej ÔÇ×M┼éodzie┼╝ Zapobiega Po┼╝aromÔÇŁ (OTWP) to cykliczny konkurs organizowany przez Zarz─ůd G┼é├│wny Zwi─ůzku Ochotniczych Stra┼╝y Po┼╝arnych RP.

­čöą Inicjatywa ma na celu popularyzowanie przepis├│w i kszta┼étowanie umiej─Ötno┼Ťci w zakresie ochrony ludno┼Ťci, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpo┼╝arowej. W szczeg├│lno┼Ťci s┼éu┼╝y popularyzowaniu w┼Ťr├│d dzieci i m┼éodzie┼╝y wiedzy ze znajomo┼Ťci przepis├│w przeciwpo┼╝arowych, zasad post─Öpowania na wypadek po┼╝aru, praktycznych umiej─Ötno┼Ťci pos┼éugiwania si─Ö podr─Öcznym sprz─Ötem ga┼Ťniczym, wiedzy na temat techniki po┼╝arniczej, organizacji ochrony przeciwpo┼╝arowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpiecze┼ästwa powszechnego, a tak┼╝e historii i tradycji ruchu stra┼╝ackiego.

­čöą Tematyk─ů g┼é├│wn─ů pyta┼ä konkursowych s─ů zazwyczaj zagadnienia uwzgl─Ödniaj─ůce histori─Ö ochrony przeciwpo┼╝arowej, genez─Ö funkcjonowania OSP i Zwi─ůzku OSP RP, prewencj─Ö przeciwpo┼╝arow─ů, ratownictwo medyczne oraz organizacj─Ö szeroko poj─Ötego ratownictwa.

­čöą Na poziomie Gminy G┼éog├│w edycja konkursu odby┼éa si─Ö w dniu ­čôů 31 marca 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Or┼éa Bia┼éego w Wilkowie. Udzia┼é w niej wzi─Ö┼éo 21 uczni├│w ze szk├│┼é w Przedmo┼Ťciu, Serbach i w Wilkowie, w dw├│ch grupach wiekowych.

­čöą Ostatecznie po wyr├│wnanych zmaganiach w grupie I czyli klas 1-4 pierwsze miejsce zdoby┼é ÔÇô Hubert Kazimierczak, drugie miejsce ÔÇô Zosia Kaca┼éa, trzecie miejsce ÔÇô Fabian Marciniak, natomiast w grupie II klas 5-8, pierwsze miejsce zdoby┼é ÔÇô Bartosz Szczepa┼äski, miejsce drugie ÔÇô Adrian Ka┼éu┼╝ny, trzecie ÔÇô Natan ┼Ünioszek.


ÔÇ×Cieszymy si─Ö, ┼╝e pomimo wielu niesprzyjaj─ůcych w ostatnim czasie sytuacji uda┼éo nam si─Ö zrealizowa─ç gminn─ů edycj─Ö turnieju, i ┼╝e cieszy┼éa si─Ö ona tak du┼╝ym zainteresowaniem, co przek┼éada si─Ö r├│wnie┼╝ na udzia┼é m┼éodzie┼╝y i dzieci we wszelkich dzia┼éaniach oraz inicjatywach, kt├│re realizujemy w zakresie dzia┼éalno┼Ťci Ochotniczych Stra┼╝y Po┼╝arnych na terenie Gminy G┼éog├│w. Gratulujemy wszystkim uczestnikom kt├│rzy zdecydowali si─Ö wzi─ů─ç udzia┼é w konkursie, a szczeg├│lnie tym, kt├│rzy b─Öd─ů reprezentowa─ç swoje szko┼éy, nas jako OSP oraz Gmin─Ö G┼éog├│w w eliminacjach na szczeblu powiatowym. Jako organizatorzy jeste┼Ťmy usatysfakcjonowani du┼╝ym zainteresowaniem oraz wiedz─ů dzieci i m┼éodzie┼╝y. Dlatego r├│wnie┼╝ w imieniu Oddzia┼éu Gminnego ZOSP RP w Gminie G┼éog├│w chc─Ö podzi─Ökowa─ç wszystkim, kt├│rzy w┼é─ůczyli si─Ö w przygotowanie oraz organizacj─Ö tego turnieju ÔÇô Pani Dyrektor Szko┼éy Podstawowej w Wilkowie ÔÇô Beacie Sawickiej oraz OSP Wilk├│w, opiekunom grup ze szk├│┼é gminnych, kt├│rzy przygotowywali uczestnik├│w oraz przeprowadzali eliminacje szkolne, W├│jtowi Gminy G┼éog├│w ÔÇô Bart┼éomiejowi Zimnemu, Gminnemu O┼Ťrodkowi Kultury w Przedmo┼Ťciu oraz Nadle┼Ťnictwu G┼éog├│wÔÇŁ ÔÇô wspomnia┼é Prezes Oddzia┼éu Gminnego ZOSP RP Henryk Wanat.

logo

Gmina Głogów

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Głogów

Kontakt

Adres:ul. Piaskowa 1, 67-200 Głogów
Telefon:(76) 836-55-55
Telefon/Fax:(76) 836-55-67
E-mail:[email protected]
NIP:693-10-13-775
REGON:000536686
KONTO BANKOWE: 98 8646 0008 0000 0000 6161 0002

Godziny pracy

Poniedziałek : 7:30 - 15:30
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 17:00
Czwartek : 7:30 - 15:30
Pi─ůtek : 7:30 - 14:00