­čôÜ­čôÖDobry Start ÔÇô Szkolna wyprawka­čôÜ­čôÖ
5 lipca 2022

­čö Od 1 lipca mo┼╝na sk┼éada─ç wnioski do ZUS o tzw. ÔÇ×300 plusÔÇŁ, czyli wyprawk─Ö szkoln─ů. Zak┼éad Ubezpiecze┼ä Spo┼éecznych ju┼╝ od ubieg┼éego roku szkolnego przyznaje i wyp┼éaca pieni─ůdze z programu ÔÇ×Dobry StartÔÇŁ nazywane popularnie wyprawk─ů szkoln─ů.
­čö W ramach programu rodzice ÔÇô bez wzgl─Ödu na swoje dochody ÔÇô mog─ů otrzyma─ç jednorazowo 300 z┼é na zakup podr─Öcznik├│w, zeszyt├│w, sprz─Öt├│w oraz wszelkiego wyposa┼╝enia niezb─Ödnego do nauki w szko┼éach podstawowych, liceach, szko┼éach policealnych oraz innych plac├│wkach edukacyjnych.
­čö Wyprawk─Ö dostaje rodzic raz w roku ÔÇô na dziecko, kt├│re uczy si─Ö w szkole, a┼╝ do uko┼äczenia przez nie 20. roku ┼╝ycia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepe┼énosprawno┼Ťciami.
­čö Wnioski na nowy okres ┼Ťwiadczeniowy mo┼╝na sk┼éada─ç od ­čôć 1 lipca do ­čôů 30 listopada 2022 roku. Z┼éo┼╝enie wniosku do ko┼äca sierpnia gwarantuje wyp┼éat─Ö do 30 wrze┼Ťnia
­čö Wniosek o wyp┼éat─Ö z programu „Dobry Start” mo┼╝na z┼éo┼╝y─ç wy┼é─ůcznie drog─ů elektroniczn─ů ÔÇô za pomoc─ů Platformy Us┼éug Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowo┼Ťci elektronicznej lub portalu Emp@tia.
­čö Na PUE ZUS specjalny kreator wniosk├│w o ┼Ťwiadczenia z ÔÇ×Dobrego StartuÔÇŁ poprowadzi u┼╝ytkownika przez ca┼éy proces krok po kroku. To pozwoli unikn─ů─ç b┼é─Öd├│w przy ubieganiu si─Ö o ┼Ťwiadczenie. Na wniosku ÔÇô opr├│cz innych danych ÔÇô nale┼╝y poda─ç: numer rachunku bankowego, na kt├│ry wp┼éynie ┼Ťwiadczenie, adres mailowy oraz numer telefonu ÔÇô czyli dane, kt├│re b─Öd─ů potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku.
R├│wnie┼╝ zawiadomienia dotycz─ůce ┼Ťwiadcze┼ä ÔÇ×300 plusÔÇŁ b─Öd─ů przekazywane w formie elektronicznej. Informacj─Ö o przyznaniu ┼Ťwiadczenia b─Ödzie mo┼╝na znale┼║─ç w skrzynce odbiorczej na profilu na PUE ZUS. R├│wnie┼╝ wtedy, gdy wniosek zosta┼é z┼éo┼╝ony przez bankowo┼Ť─ç elektroniczn─ů lub portal Emp@tia.
­čö Na PUE ZUS znajdzie si─Ö tak┼╝e ca┼éa korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o ┼Ťwiadczenie (wezwanie do uzupe┼énienia wniosku lub za┼é─ůcznik├│w, informacja o przyznaniu ┼Ťwiadczenia, decyzja odmawiaj─ůca przyznania ┼Ťwiadczenia).
­čö Pieni─ůdze b─Öd─ů wyp┼éacane wy┼é─ůcznie na rachunek p┼éatniczy. P┼éatno┼Ť─ç bezgot├│wkowa to, bowiem znacznie ta┼äsza i bezpieczniejsza forma ni┼╝ przekaz got├│wkowy.

logo

Gmina Głogów

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Głogów

Kontakt

Adres:ul. Piaskowa 1, 67-200 Głogów
Telefon:(76) 836-55-55
Telefon/Fax:(76) 836-55-67
E-mail:[email protected]
NIP:693-10-13-775
REGON:000536686
KONTO BANKOWE: 98 8646 0008 0000 0000 6161 0002

Godziny pracy

Poniedziałek : 7:30 - 15:30
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 17:00
Czwartek : 7:30 - 15:30
Pi─ůtek : 7:30 - 14:00