馃搶Punkt Potwierdzaj膮cy Profil Zaufany w Urz臋dzie Gminy G艂og贸w馃搶
Punkt Potwierdzaj膮cy Profil Zaufany w Urz臋dzie Gminy G艂og贸w
5 lipca 2021

馃憠 Uprzejmie informujemy, 偶e za zgod膮 Ministra Administracji i Cyfryzacji, Gmina G艂og贸w uruchomi艂a punkt potwierdzania profili zaufanych ePUAP. Punkt znajduje si臋 w budynku Urz臋du Gminy G艂og贸w i jest otwarty w godzinach pracy Urz臋du. Aby potwierdzi膰 profil zaufany wystarczy wcze艣niej za艂o偶y膰 konto na platformie ePUAP (www.epuap.gov.pl) i z艂o偶y膰 wniosek o profil zaufany, nast臋pnie nale偶y uda膰 si臋 do jednego z punkt贸w potwierdzaj膮cych np. Urz臋du Gminy G艂og贸w i potwierdzi膰 za艂o偶enie profilu. Prosz臋 pami臋ta膰, 偶e do potwierdzenia profilu potrzebny jest dow贸d osobisty.

Punkt Potwierdzaj膮cy Profil Zaufany ePUAP znajduje si臋 w Biurze Obs艂ugi Mieszka艅ca Urz臋du Gminy w G艂ogowie, ul. Piaskowa 1

馃憠 Co to jest profil zaufany?

Profil zaufany jest bezp艂atn膮 metod膮 potwierdzania to偶samo艣ci obywatela w systemach elektronicznej administracji 鈥 to odpowiednik bezpiecznego podpisu elektronicznego, weryfikowanego certyfikatem kwalifikowanym. Obywatel loguje si臋 na www.epuap.gov.pl, wybiera us艂ug臋, kt贸r膮 chce zrealizowa膰, wype艂nia wniosek, podpisuje go profilem zaufanym, a nast臋pnie wniosek wysy艂a do urz臋du. Wykorzystuj膮c profil zaufany obywatel mo偶e za艂atwi膰 sprawy administracyjne (np. wnoszenie poda艅, odwo艂a艅, skarg) drog膮 elektroniczn膮 bez konieczno艣ci osobistego udania si臋 do urz臋du.

馃憠 Gdzie wykorzystasz profil zaufany?

Profil zaufany wykorzystasz m. in. na portalach:

馃敻 E-podatki,

馃敻 ZUS,

馃敻 NFZ (e-pacjent),

馃敻 CEIDG,

馃敻 CEPIK,

馃敻 Us艂ugi gminne.

馃憠 Jakie s膮 korzy艣ci z korzystania z profilu zaufanego?

馃敻 nie wymaga dodatkowego urz膮dzenia ani karty kryptograficznej, jak w przypadku bezpiecznego podpisu elektronicznego,

馃敻 nie ma potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania do obs艂ugi podpisu elektronicznego,

馃敻 jest bezp艂atny,

馃敻 pozwala na za艂atwienie wielu spraw administracyjnych,

馃敻 umo偶liwia sk艂adanie o艣wiadcze艅 woli.

馃憠 Co to jest ePUAP?

Elektroniczna Platforma Us艂ug Administracji Publicznej (www.epuap.gov.pl) to system informatyczny s艂u偶膮cy udost臋pnianiu obywatelom oraz instytucjom publicznym us艂ug administracyjnych drog膮 elektroniczn膮. To alternatywa dla papierowej administracji. System ePUAP daje mo偶liwo艣膰 za艂atwienia wielu spraw urz臋dowych przez internet. Z ePUAPem mo偶na kontaktowa膰 si臋 z dowolnego miejsca (dom, praca, podr贸偶) i w dowolnym czasie (weekend, noc, wakacje) – sprawy urz臋dowe mo偶na za艂atwia膰 przebywaj膮c nawet poza granicami Polski.

 

W脫JT GMINY G艁OG脫W ZAPRASZA I ZACH臉CA DO ZAK艁ADANIA I POTWIERDZANIA PROFILU ZAUFANEGO ORAZ DO AKTYWNEGO KORZYSTANIA Z US艁UG E-ADMINISTRACJI.

 

Wi臋cej informacji na stronie: 馃憞馃憞馃憞

www.gov.pl

鈥糄odatkowe informacje mo偶na uzyska膰 w Urz臋dzie Gminy w G艂ogowie, Biuro Obs艂ugi Mieszka艅ca, tel. 76 836 55 77.

logo

Gmina G艂og贸w

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy G艂og贸w

Kontakt

Adres:ul. Piaskowa 1, 67-200 G艂og贸w
Telefon:(76) 836-55-55
Telefon/Fax:(76) 836-55-67
E-mail:[email protected]
NIP:693-10-13-775
REGON:000536686
KONTO BANKOWE: 98 8646 0008 0000 0000 6161 0002

Godziny pracy

Poniedzia艂ek : 7:30 - 15:30
Wtorek : 7:30 - 15:30
艢roda : 7:30 - 17:00
Czwartek : 7:30 - 15:30
Pi膮tek : 7:30 - 14:00