Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
26 stycznia 2021

1 kwietnia 2021 roku rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Będzie to podstawowe badanie i źródło danych z zakresu statystyki ludności, które ma na celu zebranie informacji o jej stanie i strukturze wg ustalonych cech demograficznych i społeczno-zawodowych.

 

W spisach powszechnych ludności i mieszkań, realizowanych co 10 lat, zbierane są informacje o miejscu zamieszkania (nie zameldowania), informacje o wieku danej osoby czy jej statusie na rynku pracy. Te podstawowe informacje na temat ludności stanowią dla Głównego Urzędu Statystycznego jedne z najważniejszych danych.

 

? Spisy powszechne obejmują całą populację ludności i mieszkań. Oznacza to, że dane uzyskiwane w wyniku spisu powszechnego pochodzą od wszystkich obywateli.

 

Spis jest obowiązkowy, co oznacza, że każdy obywatel będzie zobowiązany do wzięcia w nim udziału.

 

Nowością jest to, że po raz pierwszy spis powszechny zostanie zorganizowany w formie elektronicznej, poprzez specjalne formularze na stronie ?www.spis.gov.pl w ramach tzw. „samospisu internetowego (CAWI)”.

 

W przypadku, w którym mieszkańcy nie będą mogli spisać się przez internet, zapewniona zostanie pomoc, zarówno w sposób bezpośredni, jak i telefoniczny.

 

Mieszkańcom Gminy Głogów, którzy nie będą mieli możliwości dokonania samospisu (np. z powodu braku dostępu do urządzeń i internetu) zostanie udostępnione w Urzędzie Gminy odpowiednie pomieszczenie oraz sprzęt do realizacji samospisu. W tej czynności służyć pomocą będą także wyznaczeni urzędnicy.

 

Z kolei mieszkańcy, którzy nie spiszą się poprzez formularz internetowy lub w miejscu wyznaczonym przez Urząd Gminy, zostaną spisani jedną z dwóch innych metod:

✅ poprzez wywiad telefoniczny wspierany programem komputerowym (CATI),

lub

✅ wywiad bezpośredni prowadzony przez rachmistrza spisowego.

 

‼️O wszystkich czynnościach związanych z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań będziemy informować na bieżąco w aktualnościach na stronie internetowej urzędu www.gminaglogow.pl i na fanpage na Facebooku.

logo

Gmina Głogów

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy Głogów

Kontakt

Adres:ul. Piaskowa 1, 67-200 Głogów
Telefon:(76) 836-55-55
Telefon/Fax:(76) 836-55-67
E-mail:[email protected]
NIP:693-10-13-775
REGON:000536686
KONTO BANKOWE: 98 8646 0008 0000 0000 6161 0002

Godziny pracy

Poniedziałek : 7:30 - 15:30
Wtorek : 7:30 - 15:30
Środa : 7:30 - 17:00
Czwartek : 7:30 - 15:30
Piątek : 7:30 - 14:00