馃搶Konkurs na projekt logo dla krajowego systemu ratowniczo-ga艣niczego馃殥
Konkurs na projekt logo dla krajowego systemu ratowniczo
28 grudnia 2022

馃敶 Komendant G艂贸wny Pa艅stwowej Stra偶y Po偶arnej og艂asza konkurs na zaprojektowanie oraz opracowanie projektu unikalnego znaku graficznego (logo) u艂atwiaj膮cego identyfikacj臋 wizualn膮 zasob贸w (np. obiekt贸w, pojazd贸w, personelu itp.) wchodz膮cych w sk艂ad 鈥瀔rajowego systemu ratowniczo-ga艣niczego鈥.

馃敶 Logo mo偶e by膰 grafik膮, napisem lub innym tworem wizualnym, zar贸wno w uj臋ciu wsp贸艂czesnym, minimalistycznym, jak i w odwo艂aniu historycznym o dowolnym stopniu z艂o偶ono艣ci i gamie barw. Projektowany symbol powinien u艂atwia膰 jego zapami臋tanie przez odbiorc贸w, a tak偶e uwypukla膰 lub odwo艂ywa膰 si臋 do warto艣ci, kt贸re system reprezentuje i chroni.

馃敶 Szczeg贸艂y konkursu, w tym warunki uczestnictwa zawarte zosta艂y w Regulaminie konkursu (link poni偶ej). Konkurs adresowany jest do wszystkich zainteresowanych os贸b fizycznych, w tym do grafik贸w, projektant贸w, artyst贸w plastyk贸w, absolwent贸w, student贸w i pracownik贸w naukowych wy偶szych uczelni m.in. o profilu artystyczno-plastycznym (w obszarze tradycyjnych technik malarskich czy wsp贸艂czesnej grafiki cyfrowej). Do udzia艂u w konkursie zach臋camy r贸wnie偶 stra偶ak贸w ratownik贸w OSP oraz funkcjonariuszy PSP.

馃敶 Uczestnikami konkursu mog膮 by膰 wy艂膮cznie osoby pe艂noletnie, kt贸re w dniu zg艂oszenia udzia艂u w konkursie uko艅czy艂y 18 rok 偶ycia, stale zamieszkuj膮 terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz posiadaj膮 pe艂n膮 zdolno艣膰 do czynno艣ci prawnych.

馃敶 Wy艂oniony w konkursie projekt logo krajowego systemu ratowniczo-ga艣niczego, b臋dzie mia艂 zastosowanie do cel贸w promocyjnych, identyfikacyjnych, a tak偶e popularyzatorskich zwi膮zanych z dzia艂alno艣ci膮 tego systemu, w tym zar贸wno pomiot贸w go tworz膮cych, jak te偶 z nim wsp贸艂dzia艂aj膮cych.

馃敶 Logo powinno nawi膮zywa膰 do istoty dzia艂alno艣ci krajowego systemu ratowniczo-ga艣niczego, kt贸ry ma na celu ratowanie 偶ycia, zdrowia, mienia lub 艣rodowiska, prognozowanie, rozpoznawanie i zwalczanie po偶ar贸w, kl臋sk 偶ywio艂owych lub innych miejscowych zagro偶e艅. System ten skupia jednostki ochrony przeciwpo偶arowej, inne s艂u偶by, inspekcje, stra偶e, instytucje oraz podmioty, kt贸re dobrowolnie w drodze umowy cywilnoprawnej zgodzi艂y si臋 wsp贸艂dzia艂a膰 w akcjach ratowniczych.

馃敶 Dzia艂ania systemu na rzecz ochrony 偶ycia, zdrowia, mienia lub 艣rodowiska podejmuje Pa艅stwowa Stra偶 Po偶arn膮 oraz inne podmioty ratownicze ze szczeg贸lnym uwzgl臋dnieniem roli Ochotniczych Stra偶y Po偶arnych. Dzia艂ania podejmowane przez jednostki tego systemu obejmuj膮 w szczeg贸lno艣ci:

鈥 gaszenie po偶ar贸w,

鈥 likwidacj臋 miejscowych zagro偶e艅 (dzia艂ania ratownicze),

鈥 ratownictwo chemiczne i ekologiczne,

鈥 ratownictwo techniczne,

鈥 ratownictwo medyczne.

馃敶 Stworzenie logo wsp贸lnego dla wszystkich podmiot贸w wsp贸艂dzia艂aj膮cych w ramach krajowego systemu-ratowniczo-ga艣niczego podkre艣li ich partnerstwo, oparte w szczeg贸lno艣ci na wzajemnym realizowaniu oczekiwanych przez Pa艅stwo standard贸w zadaniowych, organizacyjnych, szkoleniowych, sprz臋towych i dokumentacyjnych, jednolitych na ca艂ym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

馃敶 Dla os贸b zainteresowanych udost臋pniony zosta艂 w celach pogl膮dowych, opracowany i obowi膮zuj膮cy w PSP system identyfikacji wizualnej opisany w ksi臋dze znaku, dost臋pny pod linkiem: http://logopsp.pl/


Regulamin konkursu dost臋pny jest na stronie 猬囷笍猬囷笍猬囷笍

https://www.gov.pl/web/kgpsp/konkurs-na-projekt-logo-dla-krajowego-systemu-ratowniczo-gasniczego

logo

Gmina G艂og贸w

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy G艂og贸w

Kontakt

Adres:ul. Piaskowa 1, 67-200 G艂og贸w
Telefon:(76) 836-55-55
Telefon/Fax:(76) 836-55-67
E-mail:[email protected]
NIP:693-10-13-775
REGON:000536686
KONTO BANKOWE: 98 8646 0008 0000 0000 6161 0002

Godziny pracy

Poniedzia艂ek : 7:30 - 15:30
Wtorek : 7:30 - 15:30
艢roda : 7:30 - 17:00
Czwartek : 7:30 - 15:30
Pi膮tek : 7:30 - 14:00