馃巹馃巵Spotkanie wigilijne z mieszka艅cami Gminy G艂og贸w馃巵馃巹
wigilia 2022
19 grudnia 2022

馃煚 艢wi臋ta Bo偶ego Narodzenia i czas poprzedzaj膮cy go jest okresem szczeg贸lnym. To czas radosnego wyczekiwania, czas nadziei, pokory, czas mi艂o艣ci. W tych dniach kierujemy swe my艣li ku naszym bliskim – rodzinom i krewnym, ale te偶 ku osobom starszym, samotnym, potrzebuj膮cym naszego wsparcia i opieki. To ludzie, przy kt贸rych powinni艣my stan膮膰 i po艣wi臋ci膰 im chwil臋 swojego czasu, odrobin臋 swojej uwagi. Ta w艂a艣nie my艣l spowodowa艂a, 偶e po raz kolejny odby艂o si臋 w naszej Gminie Spotkanie Wigilijne.

馃煚 Uroczysto艣膰 wigilijna rozpocz臋艂a si臋 w dniu 18 grudnia 2022 roku w Gminnym O艣rodku Kultury w Przedmo艣ciu, w rodzinnej, 艣wi膮tecznej atmosferze. Na zaproszenie W贸jta Gminy G艂og贸w 鈥 Bart艂omiej Zimnego, przy wsp贸lnym stole spotkali si臋 mieszka艅cy gminy, duchowni naszych parafii, radni gminy, so艂tysi, przedstawicieli referat贸w Urz臋du Gminy G艂og贸w, radni Powiatu G艂ogowskiego, przedstawicieli OSP Gminy G艂og贸w, dyrektorzy GOPS oraz Gminnej Biblioteki Publicznej, zespo艂y folklorystyczne oraz Klub Seniora z Ruszowic.

馃煚 Tegoroczne spotkanie, powitanie go艣ci i przekazanie 艣wi膮tecznych 偶ycze艅 rozpocz膮艂 W贸jt Gminy G艂og贸w 鈥 Bart艂omiej Zimny, kt贸ry podkre艣li艂, 偶e spotkanie to ma na celu mi臋dzy innymi podtrzymanie idei 艣wi膮t, tak by w ludzkich sercach zago艣ci艂a mi艂o艣膰, a na twarzach u艣miech i rado艣膰. 艢wi膮teczne 偶yczenia z艂o偶y艂 r贸wnie偶 Przewodnicz膮cy Rady Gminy 鈥 Piotr Cypryja艅ski oraz przybyli na uroczysto艣膰 ksi臋偶a.

馃煚 Spotkanie op艂atkowe u艣wietni艂 wyst臋p utalentowanej Kingi Sawickiej oraz Zespo艂贸w Folklorystycznych Grodzianki, Przedmo艣cianki, Serbowiacy i dzieci臋cego Zespo艂u 鈥濱skierki鈥. Przepi臋knie wykonane kol臋dy i pastora艂ki wprowadzi艂y wszystkich w klimat 艢wi膮t Bo偶ego Narodzenia a gromkie brawa by艂y najlepszym dowodem uznania.

馃煚 Podczas uroczysto艣ci nie zabrak艂o wigilijnych potraw 鈥 barszczu, pierog贸w, ryby oraz s艂odkiego pocz臋stunku.

馃煚 W艣r贸d zgromadzonych go艣ci panowa艂a radosna atmosfera, mieszka艅cy dzielili si臋 op艂atkiem, sk艂adali sobie 偶yczenia, a tak偶e wsp贸lnie kol臋dowali.

logo

Gmina G艂og贸w

Oficjalny gminny serwis internetowy Gminy G艂og贸w

Kontakt

Adres:ul. Piaskowa 1, 67-200 G艂og贸w
Telefon:(76) 836-55-55
Telefon/Fax:(76) 836-55-67
E-mail:[email protected]
NIP:693-10-13-775
REGON:000536686
KONTO BANKOWE: 98 8646 0008 0000 0000 6161 0002

Godziny pracy

Poniedzia艂ek : 7:30 - 15:30
Wtorek : 7:30 - 15:30
艢roda : 7:30 - 17:00
Czwartek : 7:30 - 15:30
Pi膮tek : 7:30 - 14:00