🎄🎁Spotkanie wigilijne z mieszkańcami Gminy Głogów🎁🎄
wigilia 2022
19 grudnia 2022

🟠 Święta Bożego Narodzenia i czas poprzedzający go jest okresem szczególnym. To czas radosnego wyczekiwania, czas nadziei, pokory, czas miłości. W tych dniach kierujemy swe myśli ku naszym bliskim – rodzinom i krewnym, ale też ku osobom starszym, samotnym, potrzebującym naszego wsparcia i opieki. To ludzie, przy których powinniśmy stanąć i poświęcić im chwilę swojego czasu, odrobinę swojej uwagi. Ta właśnie myśl spowodowała, że po raz kolejny odbyło się w naszej Gminie Spotkanie Wigilijne.

🟠 Uroczystość wigilijna rozpoczęła się w dniu 18 grudnia 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Przedmościu, w rodzinnej, świątecznej atmosferze. Na zaproszenie Wójta Gminy Głogów – Bartłomiej Zimnego, przy wspólnym stole spotkali się mieszkańcy gminy, duchowni naszych parafii, radni gminy, sołtysi, przedstawicieli referatów Urzędu Gminy Głogów, radni Powiatu Głogowskiego, przedstawicieli OSP Gminy Głogów, dyrektorzy GOPS oraz Gminnej Biblioteki Publicznej, zespoły folklorystyczne oraz Klub Seniora z Ruszowic.

🟠 Tegoroczne spotkanie, powitanie gości i przekazanie świątecznych życzeń rozpoczął Wójt Gminy Głogów – Bartłomiej Zimny, który podkreślił, że spotkanie to ma na celu między innymi podtrzymanie idei świąt, tak by w ludzkich sercach zagościła miłość, a na twarzach uśmiech i radość. Świąteczne życzenia złożył również Przewodniczący Rady Gminy – Piotr Cypryjański oraz przybyli na uroczystość księża.

🟠 Spotkanie opłatkowe uświetnił występ utalentowanej Kingi Sawickiej oraz Zespołów Folklorystycznych Grodzianki, Przedmościanki, Serbowiacy i dziecięcego Zespołu „Iskierki”. Przepięknie wykonane kolędy i pastorałki wprowadziły wszystkich w klimat Świąt Bożego Narodzenia a gromkie brawa były najlepszym dowodem uznania.

🟠 Podczas uroczystości nie zabrakło wigilijnych potraw – barszczu, pierogów, ryby oraz słodkiego poczęstunku.

🟠 Wśród zgromadzonych gości panowała radosna atmosfera, mieszkańcy dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia, a także wspólnie kolędowali.