Coraz bliżej nowej siedziby urzędu

Coraz bliżej nowej siedziby urzędu

Nie jest tajemnicą, że od wielu lat Gmina Głogów nie ma własnej siedziby. Od samego początku istnienia wynajmowała powierzchnie przy ul. Poczdamskiej, a następnie przy ul. Słodowej. Wójt Joanna Gniewosz i Rada Gminy Głogów pragną rozwiązać ten problem i znaleźć urzędowi nową siedzibę.

Wszystko wskazuje na to, że Gmina Głogów zakupi już niedługo część nieruchomości przy ul. Piaskowej w Głogowie – nad Powiatowym Urzędem Pracy.
Właścicielem nieruchomości jest Starostwo Głogowskie. Podczas sesji w dniu 29 lutego radni powiatu przyjęli uchwałę, w której wyrazili zgodę na sprzedaż części nieruchomości za cenę niższą niż rynkowa.
– Cieszę się, że siedziba urzędu gminy będzie w najbliższych miesiącach przenoszona na ulicę Piaskową, na II i III piętro – powiedziała wójt Joanna Gniewosz. – Na zakup tego budynku wydamy około 670 tysięcy złotych. Staramy się również, żeby było to rozłożone w dwóch transzach. W tym roku pierwsza odpłatność, w następnym roku kolejna. Będziemy również starać się razem z powiatem o pozyskanie środków zewnętrznych na termomodernizację tego budynku. Konieczne będzie także przystosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. przez wybudowanie windy. Starostwo dysponuje już dokumentacją techniczną na to zadanie.