Warning: Declaration of AriDocsViewerContentPlugin::replaceCallback($attrs, $content) should be compatible with AriMambotBase::replaceCallback($attrs) in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/plugins/system/aridocsviewer/aridocsviewer.php on line 113

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/libraries/cms/application/cms.php on line 464
ZABORNIA
  • 1S.jpg

  


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/components/com_jevents/libraries/dbmodel.php on line 147

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/components/com_jevents/libraries/dbmodel.php on line 147
Brak wydarzeń

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/templates/ugglogow2018_v1_3_5/functions.php on line 194

ZABORNIA

Zabornia jest sołectwem położonym niedaleko rzeki Odry. Zabornia to wieś położona przy terenach leśnych bogatych w zwierzynę oraz grzyby. Na rozlewiskach Odry można spotkać wiele odmian ptactwa. Przebiega tędy ścieżka rowerowa z Głogowa w kierunku Chobieni. We wsi zachował się liczny drzewostan drzew iglastych i liściastych.
W miejscowości znajdują się piękny witacz, plac zabaw oraz świetlica będąca miejscem spotkań mieszkańców. W pobliżu Zaborni na skraju lasu stoi wiata koła łowieckiego, w której można wypocząć przy grillu. W lesie można podziwiać rzadkie okazy drzew i krzewów.
Sołtysem wsi jest Jan Kałużny, a w Radzie Gminy Głogów miejscowość reprezentuje Jarosław Gniewosz.