Warning: Declaration of AriDocsViewerContentPlugin::replaceCallback($attrs, $content) should be compatible with AriMambotBase::replaceCallback($attrs) in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/plugins/system/aridocsviewer/aridocsviewer.php on line 113

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/libraries/cms/application/cms.php on line 464
TURÓW
  • 1S.jpg

  


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/components/com_jevents/libraries/dbmodel.php on line 147

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/components/com_jevents/libraries/dbmodel.php on line 147
Brak wydarzeń

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/templates/ugglogow2018_v1_3_5/functions.php on line 194

TURÓW

Pierwsza wzmianka o Turowie pochodzi z 1334 r. Nazwa wsi pochodzi od tura (miejscowość hodowli wołów). Wieś Turów położona jest na obszarze malowniczych Wzgórz Dalkowskich. Przez miejscowość przebiega droga powiatowa łącząca powiat głogowski z polkowickim.
Dokoła wsi można napotkać piękne połacie lasu mieszanego, położone na licznych pagórkach.
W centrum wsi znajduje się krzyż. Turów posiada także stary, poniemiecki cmentarz, otoczony bogatym drzewostanem (głównie klonami). Mieszkańcy wsi biorą czynny udział w organizowaniu licznych imprez i spotkań integracyjnych. Miejscem spotkań jest świetlica, a także trawiaste boisko piłkarskie z umiejscowionym obok placem zabaw i grillem. W miejscowości znajduje się ujęcie wody.
Sołtysem wsi Turów jest Mieczysława Demeszuk, natomiast w Radzie Gminy Głogów miejscowość reprezentuje Renata Demeszuk.