Warning: Declaration of AriDocsViewerContentPlugin::replaceCallback($attrs, $content) should be compatible with AriMambotBase::replaceCallback($attrs) in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/plugins/system/aridocsviewer/aridocsviewer.php on line 113

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/libraries/cms/application/cms.php on line 464
SZCZYGLICE
  • 1S.jpg

  


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/components/com_jevents/libraries/dbmodel.php on line 147

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/components/com_jevents/libraries/dbmodel.php on line 147
Brak wydarzeń

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/templates/ugglogow2018_v1_3_5/functions.php on line 194

SZCZYGLICE

Pierwsza wzmianka o Szczyglicach pochodzi z 1345 r.Wieś Szczyglice jest malowniczo położona wśród Wzgórz Dalkowskich w południowo-wschodniej części gminy Głogów. Liczy 146 mieszkańców. Przez Szczyglice biegnie droga łącząca Turów i Kwielice z miastem Głogów od strony osiedla Piastów Śląskich.
Szczyglice posiadają zabytkową kaplicę pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny, zbudowaną na początku XIX wieku w stylu neogotyckim. We wsi znajdują się także kapliczki przydrożne.
Wieś Szczyglice to miejscowość rolnicza. Piękne krajobrazy i mnóstwo zieleni sprawiają, że wieś traktowana jest przez mieszkańców jako enklawa spokoju. Dominują przed wszystkim zabudowania zagrodowe, z podwórzami i przydomowymi ogródkami, oraz domy jednorodzinne. Sporo budynków powstało jeszcze w czasach przedwojennych. W centrum wsi znajduje się plac zabaw dla dzieci. Miejscowość posiada nową świetlicę wiejską z remizą OSP
W Szczyglicach bardzo prężnie i aktywnie działa Ochotnicza Straż Pożarna, która funkcjonuje nieprzerwanie od 1954 roku. Z okazji 50-lecia szczyglickiej OSP został postawiony pamiątkowy pomnik.
Sołtysem wsi jest Małgorzata Sadowska, zaś w Radzie Gminy Głogów wieś reprezentuje Renata Demeszuk.
Link do strony sołectwa Szczyglice: http://szczyglice.gminaglogow.pl/