Warning: Declaration of AriDocsViewerContentPlugin::replaceCallback($attrs, $content) should be compatible with AriMambotBase::replaceCallback($attrs) in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/plugins/system/aridocsviewer/aridocsviewer.php on line 113

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/libraries/cms/application/cms.php on line 464
KRZEKOTÓW
  • 1S.jpg

  


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/components/com_jevents/libraries/dbmodel.php on line 147

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/components/com_jevents/libraries/dbmodel.php on line 147
Brak wydarzeń

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/templates/ugglogow2018_v1_3_5/functions.php on line 194

KRZEKOTÓW

Pierwsza wzmianka o Krzekotówku pochodzi z 1263 r., gdzie wymienia się nazwę Crecotowo. Wieś Krzekotów położona jest na wschodniej granicy powiatu głogowskiego i graniczy z powiatem wschowskim. Jest to jedna z mniejszych miejscowości Gminy Głogów. Wieś położona jest w bardzo malowniczym i ustronnym miejscu, między dużymi obszarami leśnymi.
Przez Krzekotów przebiega główna droga asfaltowa. Krzekotów do niedawna był miejscowością typowo rolniczą. Obecnie we wsi już tylko kilku mieszkańców jest gospodarzami. Działalność prowadzi zakład produkcji pieczarek.
Jednym z najważniejszych obiektów w miejscowości jest świetlica wiejska, która służy wszystkim mieszkańcom do okolicznościowych spotkań. Tuż przy świetlicy znajduje się duży plac zagospodarowany na miejsce rekreacyjno-wypoczynkowe z placem zabaw.
W Krzekotowie znajduje się także cmentarz komunalny.
Urząd sołtysa wsi sprawuje Andrzej Trznadel, zaś radnym jest Stanisław Wardecki.