Warning: Declaration of AriDocsViewerContentPlugin::replaceCallback($attrs, $content) should be compatible with AriMambotBase::replaceCallback($attrs) in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/plugins/system/aridocsviewer/aridocsviewer.php on line 113

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/libraries/cms/application/cms.php on line 464
BYTNIK
  • 1S.jpg

  


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/components/com_jevents/libraries/dbmodel.php on line 147

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/components/com_jevents/libraries/dbmodel.php on line 147
Brak wydarzeń

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/glogow/domains/gminaglogow.pl/public_html/archiwum/templates/ugglogow2018_v1_3_5/functions.php on line 194

BYTNIK

Bytnik znajduje się w pobliżu drogi wojewódzkiej Głogów – Rudna. Od włączonego do miasta Głogów Krzepowa dzieli ją odległość 1 km. Przez wieś przechodzi droga gminna łącząca drogi Głogów – Rudna i Głogów – Pęcław. Zabudowania położone są po obu stronach tej drogi. W pobliżu Bytnika płynie rzeka Czarna, przez którą przełożony jest betonowy most. Rzeczka jest w lecie miejscem rekreacji. Czasami bywa także zagrożeniem dla pól i łąk w czasie dużych opadów deszczu.
Bytnik posiada sieć gazociągową. W nadrzecznej części wsi znajduje się sporo drzew liściastych.
Na terenie Bytnika znajduje się także zabytkowa kapliczka (na zdjęciu) powstała w 1920 r. oraz stary, drewniany krzyż. Mieszkańcy odnawiają te obiekty i szczególnie o nie dbają. Od kilku lat dumą miejscowości jest nowo wybudowana świetlica wiejska z placem zabaw i terenem sportowym. Dzięki aktywności grupy odnowy wsi udaje się pozyskiwać kolejne środki na realizację wspólnych działań, m.in. zakup i montaż tablicy do koszykówki, wykonanie skalniaka w centrum wsi, nasadzenia roślin.
Sołtysem miejscowości jest Irena Dera, a radnym kadencji 2014-2018 Jarosław Gniewosz.