Mały Mistrz w Przedmościu

Mały Mistrz w Przedmościu

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Przedmościu biorą udział w zajęciach w ramach programu "Mały Mistrz", podczas których wykorzystywane są innowacyjne piłki EDUBALL, które bawiąc, uczą. Są one nowatorską pomocą dydaktyczną dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

Eduball to 100 piłek do mini gier zespołowych w pięciu kolorach, z naniesionymi literami alfabetu, cyframi oraz znakami działań matematycznych. Umieszczenie na piłkach liter, cyfr oraz znaków pozwala na ich wszechstronne wykorzystanie w różnych obszarach nauki. Dzieci uczestniczące w zajęciach ruchowych z Eduballami rozwijają zdolności motoryczne i doskonalą umiejętności ruchowe m.in. podania i chwyty piłki, kozłowanie i rzuty, odbicia i przyjęcia oraz uderzenia do bramki oraz poznają kolory, litery, cyfry, znaki matematyczne i interpunkcyjne oraz mnóstwo zasad związanych z treściami edukacji językowej i matematycznej.

Zajęcia ruchowe z wykorzystaniem piłek edukacyjnych przyczyniają się również do rozwijania pamięci wzrokowej, słuchowej, spostrzegawczości, koncentracji uwagi, orientacji czasowo-przestrzennej oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej. Wykorzystanie piłek edukacyjnych Eduball w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej nie tylko wzbogaca proces dydaktyczno-wychowawczy, ale znacznie go uatrakcyjnia. Zajęcia ruchowe z piłkami edukacyjnymi, jako jedna z aktywności, znajdują się w programie Mały Mistrz, skierowanym do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, współfinansowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.