Bal karnawałowy w Ruszowicach

Bal karnawałowy w Ruszowicach

Wspaniała zabawa oraz wiele niespodzianek czekało na dzieci z wszystkich miejscowości gminy Głogów na balu karnawałowym zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Przedmościu. W sali wiejskiej w Ruszowicach 16 stycznia 2016 r. w sobotnie popołudnie dzieci spędziły wspólnie czas przy fantastycznych zabawach i tańcach.
Mnóstwo atrakcji w postaci malowania twarzy, modelowania balonów oraz zabawy i konkurencje zaproponowały opiekunki świetlic z Gminnego Ośrodka Kultury w Przedmościu. Dla dzieci i rodziców, którzy przyjechali na zabawę karnawałową czekała niespodzianka w postaci wypożyczalni strojów karnawałowych. Każdy kto nie posiadał przebrania, mógł wybrać coś dla siebie.
W balu karnawałowym uczestniczyła również wójt Joanna Gniewosz, która życzyła wszystkim udanej zabawy karnawałowej.
Imprezę dla najmłodszych poprowadziła animatorka GOK - Małgorzata Serwach. Dzieci doskonale bawiły się przy zabawach tanecznych i wielu konkurencjach. Kroki tanecznej zumby zaproponował również Patryk Ratajczak. Atrakcją balu były gigantyczne maskotki „Żarek” Straży Pożarnej oraz „Szalona Wiewióra”, które wspólnie z animatorkami rozbawiały dzieci podczas tańców.
Na zakończenie balu wybrano króla i królową tańca- były nimi dzieci przebrane za kościotrupa oraz Myszkę Miki. Wybrano również dwie wicemiss: kaczuszkę i Myszkę Miki, a także dwóch wicemisterów: strażaka i DJa. Dzieci otrzymały nagrody, które ufundował Gminny Ośrodek Kultury w Przedmościu oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Ruszowic. W tym dniu nie było przegranych, każde z dzieci dostało mały upominek.