Groch z kapustą projekt Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie

Groch z kapustą projekt Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie

Czy warto było? Może zaczniemy od liczb. Bo nasz projekt to:  13 założonych warzywników z przebadaną glebą;  13 zaangażowanych rodzin; 13 strachów na wróble - co daje 65 godzin wspólnej rodzinnej zabawy przy ich wykonaniu;  Ponad 5000 godzin pracy w ogrodach;  Ponad 1500 słoików w spiżarniach na zimowe potrzeby rodzin;  Wiele kilogramów mrożonek, które zasilą domowe potrzeby; Prawie 1000 zdjęć dokumentujących 28 tygodni zmagań; To także cztery rodziny wyróżnione w swoich zmaganiach na najpiękniejszy warzywnik!

JESTEŚMY BARDZO DUMNI, Z TYCH LICZB - Z LUDZI DZIĘKI KTÓRYM TAKA STATYSTYKA POWSTAŁA!

18 października 2015 roku w świetlicy w Borku, oficjalnie zakończyliśmy realizację projektu Groch z Kapustą. Cały zespół realizujący projekt Groch z Kapustą - Katarzyna Szumczyk, Ewelina Wilk, Ewa Sołtysiak, Ania Grzyb i Robert Suchowski, to wiele wspólnych dyskusji o sytuacji rodzin, które lepiej poznaliśmy dzięki ogrodowym zmaganiom. To problemy, które udało rozwiązać się dzięki wzajemnemu zaufaniu i wsparciu. To silniejsze rodzinne więzy – bo nic tak nie zbliża jak wspólna praca. Z ankiet które wypełnili uczestnicy wiemy, że ten pomysł to nasz wielki sukces i planujemy kontynuację.

Panie wyróżnione w konkursie na najpiękniejszy warzywnik to Pani Małgorzata Niziałek, Pani Beata Sieradzan,

Pani Stefania Graf, Pani Beata Słomińska.

DSCN5518-001
DSCN5520-001