Czwarty tydzień półkolonii

Czwarty tydzień półkolonii

Za nami ostatni tydzień półkolonii w Gminie Głogów. Wszystkie Dzieci z terenu naszej Gminy spędziły go bardzo aktywnie i sportowo, bowiem zajęcia odbywały się na ORLIKU w Serbach. Była to wspólna inicjatywa Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz animatora ORLIKA, Pana Damiana Kwaśnika. W trakcie wspólnych gier i zabaw integrowaliśmy się z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej "Arka".

Pierwszego dnia na Dzieci czekało pięć sportowych stacji, które pozwoliły na sprawdzenie ich zwinności, celności, sprytu oraz cierpliwości. Ze wszystkimi konkurencjami Dzieci poradziły sobie doskonale, a w nagrodę otrzymały owoce i słodkości. Kolejny dzień spędziliśmy w Parku Linowym "Tarzan" w Lesznie. Pokonując swoje lęki i zahamowania, po instruktażu technicznym, Dzieci wyruszyły w trasę. Trasa zielona, którą przeszli wszyscy uczestnicy, była sprawdzianem przed kolejną, niebieską, która wyłoniła najbardziej wytrwałych. Wszyscy jednak wykazali się ogromną odwagą i determinacją. Trzeci dzień upłynął na rozgrywkach drużynowych. Drużyny Tygrysów, Lampartów, Jednorożców oraz Odry Wilków sprawdziły swoje siły w grze w zbijaka oraz unihokeja. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale najważniejsza była wspólna zabawa i współzawodnictwo fair play. Ostatni dzień spotkań był czasem podsumowań oraz niespodzianek. Odbył się konkurs tańca grupowego, gry i zabawy sportowe, zabawy z chustą KLANZĄ, malowanie twarzy, na Dzieci czekał gigantyczny dmuchany zamek, oraz słodkości, owoce i pizza dla wszystkich. Był to niezapomniany wspólny czas beztroskiej zabawy.