Trzeci tydzień półkolonii

Trzeci tydzień półkolonii

Za nami trzeci tydzień półkolonii w naszej Gminie. Był to tydzień pełen wrażeń podróżniczych oraz wspólnych spotkań. Tydzień rozpoczęliśmy od wycieczki do Obozowiska Rycerskiego w Ostaszowie. Podczas wyjazdu Dzieci mogły przenieść się w czasy średniowiecza. Dzieci zapoznały się ze średniowiecznym ekwipunkiem rycerskim, zwiedzały chatkę czarownicy, katownię, strzelały z łuku, pokonywały tor przeszkód oraz uczestniczyły w mini turnieju rycerskim.

Na zakończenie wycieczki odwiedziliśmy ECO MUZEUM, w którym mogliśmy bliżej przyjrzeć się zwierzętom z dalekiej sawanny oraz posłuchać ciekawych informacji na ich temat. Trzeci tydzień był również czasem wspólnego grillowania oraz gier i zabaw integrujących Dzieci z różnych wiosek. Kolejny wyjazd na basen "CHROBRY" w Głogowie był wspaniałym rozwiązaniem na upalne dni. Czas spędzony „w wodzie” przysporzył wszystkim uczestnikom wyjazdu, oprócz korzyści zdrowotnych, wiele radości i przyjemnych wrażeń. Trzeci tydzień zakończyliśmy rejsem statkiem po Odrze. Dzieci mogły podziwiać piękny odrzański krajobraz, dowiedzieć się ciekawych informacji o pracy na statku oraz jego załodze, a na zakończenie wszyscy uczestnicy wycieczki zostali pasowani przez Kapitana na " Wilka Rzecznego" i otrzymali pamiątkowy dyplom. Był to niezapomniany tydzień.