III Przegląd Piosenki Folklorystycznej "ISKIERIADA"

III Przegląd Piosenki Folklorystycznej "ISKIERIADA"

W miniony weekend w Serbach odbył się III Przegląd Piosenki Folklorystycznej "Iskieriada". Miłośników kultury ludowej i przepięknych utworów folkowych zaprosiła do wspólnej zabawy, Pani Wójt Gminy Głogów, Joanna Gniewosz. Na scenie zaprezentowały się wszystkie zespoły z terenu naszej gminy, a także zaproszone zespoły z różnych stron naszego kraju.

Przed liczną publicznością zaśpiewały takie zespoły jak: Iskierki, Grodzianki, Serbowiacy, Przedmościanki, Jeleniogórzanie, Wrzos, Jaczowiacy, Chaber, Kapela Jana Boduszki, Skidniowianie, Brzegowiacy, Wronowianki oraz Kapela Herbutów. Tradycyjnie przegląd otworzyły Iskierki, dziecięcy zespół folklorystyczny z Grodźca Małego, który już od 5 lat gości na scenie nie tylko podczas gminnych uroczystości, ale także umila czas słuchaczom poza naszego regionu. Każdy zespół zaprezentował się wspaniale, a cudowna muzyka i śpiewy, były okazją do wspólnych tańców oraz zabawy. Liczni widzowie nagrodzili wszystkich wykonawców gromkimi brawami. W podziękowaniu za występy, każdy zespół otrzymał z rąk Pani Wójt, Joanny Gniewosz oraz pomysłodawczyni "Iskieriady", Pani Bożeny Sadłochy, pamiątkowy dyplom oraz statuetkę. Panie z Gminnego Ośrodka Kultury w Przedmościu zadbały o animacje dla najmłodszych, a także o posiłek regenerujący dla wszystkich uczestników zabawy. Gorące podziękowania składamy Rodzicom za przygotowanie przepysznych ciast oraz Sołectwu Grodziec Mały za pomoc w organizacji. Dziękujemy również Strażakom z OSP Serby oraz OSP Ruszowice za przygotowanie namiotów oraz sceny.