TURNIEJ WSI O PUCHAR WÓJTA GMINY GŁOGÓW JOANNY GNIEWOSZ

TURNIEJ WSI O PUCHAR WÓJTA GMINY GŁOGÓW JOANNY GNIEWOSZ

W sobotnie południe, 1 lipca, w miejscowości Serby odbył się kolejny Turniej Wsi o puchar Wójta Gminy Głogów Joanny Gniewosz. Organizatorami tegorocznego turnieju była Gmina Głogów wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Przedmościu oraz z Stowarzyszeniem Patriotyczny Głogów. Do wspólnej zabawy zgłosiły się 4 Sołectwa: Wilków, Serby, Przedmoście, Grodziec Mały oraz drużyny reprezentowane przez Gminny Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Patriotyczny Głogów.
Drużyny zmagały się w 11 konkurencjach, w których musiały wykazać się sprytem, zwinnością i celnością. Dużo śmiechu i zabawy dostarczyły takie konkurencje, jak: slalom z taczką, rzut gumiakiem. Nad prawidłowym, a zarazem sprawiedliwym przebiegiem turnieju czuwali sędziowie: Dyrektor GOK w Przedmościu, Joanna Starczewska-Szczuka oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Patriotyczny Głogów, Pan Marcin Marciszak oraz Pan Mariusz Jabłoński. Po zliczeniu wszystkich punktów wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce ex aequo zajmują Sołectwa Wilków oraz Grodziec Mały, III miejsce Sołectwo Przedmoście, IV miejsce Sołectwo Serby. Na wszystkich uczestników czekały nagrody rzeczowe, a pierwsze 3 miejsca otrzymały także nagrody pieniężne. Panie z Gminnego Ośrodka Kultury w Przedmościu zadbały o posiłek regeneracyjny dla wszystkich uczestników oraz kibiców turnieju. Zapraszamy już za rok na kolejny turniej.