"Pięć szkół na piątkę"

"Pięć szkół na piątkę"

W dniach 7-10 listopada w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbyły się zajęcia edukacyjno – zawodowe prowadzone w ramach uczestnictwa naszej szkoły w programie "Pięć szkół na piątkę". Warsztaty prowadziła Pani Katarzyna Likus, z wykształcenia pedagog, doradca zawodowy.

Uczniowie klas I – III wzięli udział w zajęciach pt. „Poznajemy zawody”. Podczas zajęć mieli okazję do zgłębienia swojej wiedzy na temat tego czym jest zawód i jakie korzyści wynikają z pracy zawodowej. Dzięki interaktywnym ćwiczeniom nauczyli się rozpoznawać różne zawody oraz łączyć je w podstawowe branże występujące na rynku pracy. Zgłębili również wiedzę na temat własnych zainteresowań. Uczniowie klas IV – VI wzięli udział w zajęciach pt. „Kim chce zostać w przyszłości?”. Oprócz utrwalenia podstawowej wiedzy na temat świata zawodów dowiedzieli co ma wpływ na wybór szkoły oraz jakie zalety ma nauka w liceum lub w technikum. Uczniowie zastanawiali się w jakich dziedzinach są dobrzy, jakie są ich mocne strony, co ich interesuje i jaki zawód chcieliby wykonywać w przyszłości. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie tematem co przejawiało się w ich aktywnym braniu udziału w zajęciach. Chętnie zaprezentowali swoje wymarzone zawody poprzez barwne rysunku, ciekawiło ich tworzenie własnych historyjek o różnych zawodach. Celem przeprowadzonych zajęć było również kształtowanie w uczniach umiejętności pracy indywidualnej oraz współpracy w grupie, postawy aktywności wobec pracy oraz rozbudzenie ich motywacji do nauki oraz aspiracji względem świata zawodów.

IMG_20161107_140620[1]
IMG_20161107_144408[1]