Huczny koniec żniw w gminie Głogów.

Huczny koniec żniw w gminie Głogów.

Dobiegły końca tegoroczne żniwa. Przyszedł czas na zabawę. Gospodarzem gminnych dożynek w gminie Głogów były Klucze. Uroczystość była okazją do podziękowania rolnikom za ich ciężką pracę.

Tegoroczne żniwa dla gospodarzy nie były łatwe. Rolnicy zmagali się zarówno z upałami i suszą, jak i ulewami. Ostatecznie jednak przyszedł czas, kiedy mogli podziękować za plony oraz wziąć udział w zabawie przygotowanej przez gminę Głogów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przedmościu.

Każdego roku gminne dożynki odbywają się w innej miejscowości. W tym roku były to Klucze. Starościną dożynek była Weronika Ochałek z Wilkowa, starostą zaś Stanisław Szyba z Kluczy. Podczas oficjalnej części dożynek przygrywała Orkiestra Huty Miedzi Głogów, wystąpiły również zespoły folklorystyczne: „Iskierki”, „Grodzianki”, „Przedmościanki” oraz „Serbowiacy”. Podobnie jak w latach ubiegłych na scenie wspaniale zaprezentowały się uzdolnione dzieci i młodzież.
Podczas gminnych dożynek nikt nie mógł narzekać na brak atrakcji. Wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkurencjach przygotowanych przez mistrza w podnoszeniu sztangi- Wiesława Kiwackiego, oraz w grze terenowej zorganizowanej przez stowarzyszenie Patriotyczny Głogów. Dla najmłodszych dostępne były dmuchane zamki oraz kule wodne.
Gminny Ośrodek Kultury w Przedmościu oraz sołectwa przygotowały przepyszne poczęstunki dla wszystkich gości. Tłumy do tańca poderwały gwiazdy wieczoru, zespoły - The Lovers, E-maill oraz Inwox. Wieńcząca tegoroczne dożynki zabawa taneczna trwała do późnej nocy. Do tańca przygrywał zespół Projekt. Mieszkańcy gminy długo nie pozwalali muzykom zejść ze sceny. (tekst Natalia Szymczak)

dożynki klucze s-4
dożynki klucze s-6