IV Mistrzostwa Polski Zachodniej w wyciskaniu sztangi leżąc i w pompkach

IV Mistrzostwa Polski Zachodniej w wyciskaniu sztangi leżąc i w pompkach

Po raz kolejny sala sportowa Szkoły w Przedmościu zamieniła się w miejsce niesamowitych emocji oraz sprotowej rywalizacji. Wszystko to za sprawą IV Mistrzostw Polski Zachodniej w wyciskaniu sztangi leżąc i w pompkach.

.W tym roku do rywalizacji stanęli niepełnosprawni, kobiety oraz pozostali zawodnicy, którzy podzieleni byli na kategorie wagowe i wiekowe. Tego dnia na pewno nie brakowało emocji, a gorący doping pomagał sztangistom w trudnych chwilach przy najtrudniejszych powtórzeniach.
- Cieszę się, że możemy pomagać w organizacji tych zawodów. Sport jest niezwykle ważny zarówno wśród młodych jak i dorosłych.  To właśnie aktywność fizyczna kształtuje siłę, charakter oraz dyscyplinę. Uśmiech aż sam nasuwa mi się na usta, kiedy podczas takich wydarzeń podchodzą do mnie zawodnicy i dziękują za wsparcie. - dodała Wójt Gminy Głogów- Joanna Gniewosz.
Niezmiernie cieszy również fakt, że w tym roku na zawody przyjechali zawodnicy z terenu naszej gminy, ale i również z dalszych miejscowości. Jeden z nich aby wystartować w Przedmościu przebrnął aż 500 km. Na uwagę zasługuje również organizator tych zawodów. Wiesław Kiwacki to świeżo upieczony mistrz świata w kategorii Masters. Niewiele przed zawodami wystartował na Węgrzech gdzie podnosząc 140 kg nie miał sobie równych.

Wyniki:

Kobieta open wg Wilks'a :

1. Wencel Natalia - 68.16

2. Chabiniak Dominika - 68.13

3. Kaczor Anna - 65.30

Open Junior do 21 lat wg Wilks'a :

1. Szofer Maciej - 80.44

2. Olesiński Jakub - 78.92

3. Kondzierski Konrad - 78.26

Open Masters +45 lat wg Wilks'a :

1. Pasieka Leszek - 116.65

2. Wszelaki Adam - 110.56

3. Hodowaniec Zbigniew - 104.29

Kategorie wagowe mężczyzn :

Do 74 kg :

1. Homańczuk Tadeusz

2. Bojanowicz Michał

3. Marciniak Mariusz

Obszerna fotorelacja z tego wydarzenia dostępna jest naszej stronie facebookowej "Gmina Głogów".