Trzymamy kciuki za dotacje na nasze drogi

Trzymamy kciuki za dotacje na nasze drogi

Na wnioski do I naboru Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 został ustalony limit środków w wysokości 15 521235 euro, gmina opracowując wnioski nie powinna była przekroczyć kwoty 3mln zł; termin na złożenie wniosków upłynął 18 marca 2016 r. Z tak złożonych wniosków wg określonych kryteriów powstała lista rankingowa.

Po ogłoszeniu listy rankingowej dla operacji „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego, stwierdziliśmy, że nasze wnioski na drogi znalazły się tuż pod kreską limitu środków przeznaczonych na przyznanie pomocy finansowej w ramach PROW na lata 2014 – 2020.

Jednakże z informacji uzyskanych od Urzędu Marszałkowskiego wynika, iż są szanse na uzyskanie dofinansowania dla naszych zadań. Wynika to z faktu, że niektóre gminy złożyły wnioski przekraczając określony limit środków w naborze na beneficjenta. Są też gminy, które zakwalifikowały się do dotacji, a są po przetargach i rozpoczęły roboty budowlane – z nimi Urząd Marszałkowski podpisze umowy na te konkretne kwoty ( na ogół niższe niż wnioskowane).

Dlatego jesteśmy dobrej myśli, bowiem niewiele brakuje abyśmy uzyskali dotację.

Gmina Głogów złożyła 5 wniosków o dofinansowanie na przebudowę dróg gminnych wiedząc od początku, że może być ciężko z uzyskaniem dofinansowania bo możliwa maksymalna ilość punktów jaką mogliśmy uzyskać według kryteriów naboru wniosków to 11 pkt. na każdy z projektów i tak też się stało. Trzymamy jednak kciuki za nasze projekty, bo są duże szanse, że część wniosków uzyska dofinansowanie – komentuje Pani Wójt Joanna Gniewosz.